دوشنبه، 25 تیر 1403| 15 July 2024

آفتاب ایلام |دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان ایلام از تشکیل پرونده ویژه قضایی برای معلمی که به تنبیه دانش آموز در یکی از مدارس شهرستان چوار اقدام کرده بود،خبرداد.


به گزارش آفتاب ایلام؛ افشار خسرو زاده با بیان این که دادستان به عنوان مدعی العموم با هرگونه عوامل ناامنی در جامعه برخورد خواهد کرد،اظهار داشت: پرونده ویژه قضایی برای معلم متخلف تشکیل و در حال رسیدگی است .

داستان مرکز استان ایلام گفت: جرم در حوزه قضایی شهرستان "چوار" بوده است و بر همین اساس موضوع را از رئیس دادگاه شهرستان چوار پیگیری کرده و با تائید رئیس حوزه قضایی محل وقوع جرم که آثار کبودی را در بدن دانش آموز مورد بحث تائیدکرده است، پرونده ویژه تشکیل شده است.

خسرو زاده افزود: با تشکیل پرونده قضایی به  استناد آیین نامه اجرایی ماده 6 قانون حمایت از اطفال و نوجوانان که تصریح دارد؛ "طفل و نوجوانی که با توجه به ماده (3) قانون در معرض بزه­ دیدگی یا ورود آسیب به سلامت جسمی، روانی، اجتماعی، اخلاقی، امنیت و یا وضعیت آموزشی وی قرار گرفته است" با مجرم برخود و زیان دیده مورد حمایت قانون قرار می گیرد.

دادستان مرکز استان ایلام در ادامه به ابلاغ دستور قضایی به مدیرکل بهزستی استان ایلام گفت: با قید فوریت و همین امشب به منزل پدری این طفل مراجعه و ضمن بررسی وضعیت جسمی، روحی و روانی وی ، گزارشی از آخرین شرایط او را به دادستانی استان و رئیس دادگاه چوار تقدیم کنند.

نتیجه گزارش بهزستی به دادستان ارائه می شود

زهرا همتی مدیرکل بهزستی استان ایلام که در اجرای دستور دادستان مرکز استان ایلام به دیدار دانش آموز تنبیه شده رفته است  در این ارتباط گفت: حسب دستور مقام محترم قضایی اورژانس اجتماعی اداره کل بهزستی استان ایلام در منزل دانش آموز حضور و شرایط جسمی و روحی دانش آموز مورد بحث را ارزیابی که مشروح اتفاق حادث شده برای این دانش آموز روز شنبه 15 آبان ماه به مقام قضایی ارائه خواهد شد.

با معلم متخلف برخورد می‌شود

امیر مهردادی با بیان اینکه تنبیه بدنی دانش آموزان ممنوع است به خبرنگاران گفت: با معلم متخلف بدون چشم پوشی و اغماض برخورد خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام در ادامه افزود: تیمی مرکب از حراست و بازرسی در حال بررسی موضوع است و اجرای برخوردها و اقدامات منوط به احراز موضوع توسط مسئولان بررسی کننده و مقامات قضایی است.

آفتاب ایلام؛ شایان ذکر است صبح روز چهارشنبه12 آبان ماه 1400، در یکی از مدارس دبستان  روستاهای "بولی"  ،"بخش گنجوان " شهرستان "چوار"دانش آموزی به علت عدم انجام تکالیف خود مورد تنبیه معلم قرار گرفت که آثار کبودی و تورم و خون مردگی در نواحی مختلف بدن دانش آموز مورد بحث عیان است.


قانون‌چه می‌گوید

در ماده 77 آئین نامه اجرایی مدارس در خصوص تنبیه بدنی آمده است: "اعمال هر گونه تنبیه از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی به منظور تنبیه ممنوع است." طبق آئین‌نامه مذکور مدیر مدرسه موظف است ممنوعیت تنبیه بدنی را به اطلاع همکاران خود برساند و نیز بیان کند که در صورت تخلف معلمان از این تکلیف گزارش آن به اداره آموزش و پرورش ارائه خواهد شد. در صورت سرپیچی از این تکلیف، متناسب با اعمال و رفتار فرد متخلف حکم صادر می‌شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان