یکشنبه، 19 آذر 1402| 10 December 2023
بلوچی خبر داد

 رشد ۱۵درصدی ذخیره سازی خون بندناف در ایلام

۱۴۰۰/۰۸/۱۸ ۱۵:۳۰ چاپ کدخبر: 16316

آفتاب ایلام |مدیر بانک خون بندناف استان ایلام از رشد ۱۵ درصدی ذخیره سازی خون بند ناف در نیمه نخست سال جاری خبر داد

معصومه بلوچی در گفت و گو با خبرنگار آفتاب ایلام؛ اظهار داشت: خون بندناف غنی از سلولهای بنیادی است که در درمان بیماری های صعب العلاج مثل سرطان خون،لوسمی، تالاسمی، کم خونی های مادر زادی، اوتیسم،فلج مغزی، بیماریهایی ک سیستم ایمنی رو ضعیف میکنه، مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: تحقیقات در مورد درمان بیماریهایی چون از دست دادن شنوایی اکتسابی، دیابت، بیماری پوستی برص نیز با سلول بنیادی اوکی شده و در آینده ایی نزدیک این بیماریها نیز به لیست بیماریهای قابل درمان با سلول بنیادی اضافه می شود.

مدیر بانک خون بندناف استان ایلام گفت: هزینه ثبت نام ۵ میلیون و ۳۰۰هزار تومان است که خانواده می توانند طی تماس با دفتر نمایندگی از نحوه پرداخت مطلع شوند.

وی ادامه داد: خون بندناف به مدت ۲۸ سال و در تانک‌های حاوی نیتروژن مایع در دمای منفی ۱۹۶ درجه سانتیگراد در رویان تهران قابل نگهداری است.

بلوچی با بیان اینکه از ۳۴ هفته بارداری اقدام های لازم آغاز می شود عنوان کرد: در ابتدا پرسش نامه پزشکی توسط متقاضی پر شده اگه مشکل و منع قراردادی در این راستا وجود نداشت هزینه واریز و قرارداد بسته می شود.

مدیر بانک خون بندناف ایلام گفت: ثبت نام هم به صورت حضوری به آدرس میدان ۲۲ بهمن بلوار سیدالشهدا کوچه کاج ساختمان پزشکان آریا مرکز یاس (۰۸۴۳۳۶۳۰۹۰ و ۰۹۳۰۱۳۵۷۶۳۷) و هم به صورت الکترونیکی با مراجعه به سایت Www.rsct.ir شرکت امکان پذیر است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان