دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024

آفتاب ایلام |

طی ماه‌های گذشته هرازچندگاهی شاهد بروز مشکلاتی در تامین کالاهای اساسی  از قبیل مرغ، شکر ،روغن و... در اکثر نقاط کشور ازجمله استان ایلام بودیم که این امر مشکلات بسیاری را برای مردم در پی داشت.

اما براساس گفته مسئولان مربوط این کمبودها ناشی از پخش شایعات و هیچ کمبودی در تامین کالاهای اساسی وجود ندارد و طی ماه‌های گذشته چند هزار تن کالاهای اساسی به‌منظور کنترل قیمت در سطح بازار استان توزیع‌شده است.

توزیع کالاهای اساسی در سطح فروشگاه‌ها

یونس هواسیان در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ایلام اظهار داشت: خوشبختانه هیچ کمبودی در تامین کالاهای اساسی در استان وجود ندارد.

رییس اتاق اصناف استان ایلام با بیان این‌که ماه‌های گذشته سازمان صمت اقدام به توزیع بسیاری از کالاهای اساسی در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای کرده‌است خاطرنشان کرد: هیچ کمبودی در تامین کالاهای اساسی در استان وجود ندارد و مشکلاتی که در برخی از زمان‌ها شاهد آن هستیم ناشی از دامن زدن به شایعات است.

هواسیان اضافه کرد: کمبود مرغ در ماه‌های گذشته یکی از نمونه‌هایی است که با دامن زدن به شایعات در استان ایلام رخ داد که به دلیل افزایش خرید مرغ توسط مردم با کمبود این ماده غذایی در بازار مواجه شدیم.

توزیع 5 هزار تن کالا اساسی

سعید شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب از توزیع حدود 5 هزار تن کالای اساسی در استان ایلام خبر داد و گفت: این میزان کالا جهت تامین کالاهای اساسی از ابتدای سال جاری تاکنون در تمام شهرستان‌های استان توزیع شده‌است.

 معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت ایلام اظهار داشت: این میزان کالای اساسی شامل روغن، قند و شکر، گوشت مرغ منجمد، برنج و گوشت گوساله منجمد است.

 شریفی با اشاره به این‌که این کالاهای اساسی براساس میزان جمعیت به شهرستان‌های استان اختصاص پیدا کرده‌است اظهار داشت: این کالاهای اساسی از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و منتخب زیرمجموعه اصناف بین مردم توزیع شده‌است.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که کالاهای مذکور جزو کالاهای پرمصرف محسوب می‌شوند توزیع آن‌ها جهت جلوگیری از افزایش قیمت در سطح استان انجام‌شده است.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت ایلام در پایان با بیان این‌که از سال گذشته بازرسی‌ها از مراکز عرضه و تولید کالا در استان افزایش داشته‌است خاطرنشان کرد: مردم هرگونه تخلف صنفی از قبیل کم‌فروشی گران‌فروشی و غیره را از طریق سامانه 124 اطلاع دهند تا در اسرع وقت تخلفات مذکور توسط بازرسان سازمان بررسی شود.نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان