سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023
معاون استاندار ایلام:

چالش های پیش رو پژوهشگران باید شناسایی شود

۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۱۲:۱۴ چاپ کدخبر: 16354

آفتاب ایلام |معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام گفت: چالش های و مشکلات پیش روی پژوهشگران استان باید شناسایی و با تلاش همه جانبه و برنامه ریزی منسجم همه دستگاه های اجرایی این موانع برطرف شود

به گزارش آفتاب ایلام، الیاس فتاحی روز سه شنبه در نشست کارگروه پژوهش و فناوری و شورای راهبردی استان اظهار داشت: همه دستگاه های اجرایی بیش از گذشته باید از قشر زحمت کش پژوهشکران حمایت کنند و توجه به آنان را در اولویت کار خود قرار دهند.

وی افزود: نقش پژوهش در توسعه همه جانبه کشور آنچنان برجسته است که می توان از آن به عنوان موتور محرکه توسعه در همه حوزه ها نظیر اقتصاد، سیاست و سایر بخش ها نام برد.

معاون استاندار ایلام، دانش و پیشرفت های علمی کشور را مهم ترین ماحصل پژوهش دانست و تاکید کرد: پژوهش نه تنها هزینه نیست، بلکه نوعی سرمایه گذاری است و هر قدر در این راستا تلاش کنیم، به نتایج مثبت و دلخواه دست خواهیم یافت.

فتاحی تاکید کرد: تمامی اقدامات فنی توسعه ای باید مبتنی بر پژوهش های گسترده علمی باشد که اگر این مهم تحقق یابد، بطور قطع پیشرفت خواهیم کرد.

وی پیشنهاد کرد: برای برگزاری نمایشگاه های هفته پژوهش و فناوری در استان از ظرفیت پخش خصوصی بهره گرفته شود.

معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام اضافه کرد: بمنظور رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تمامی برنامه های هفته پژوهش با تایید ستاد کرونا استان و علوم پزشکی برگزار شود.

فتاحی همچنین در ادامه با اشاره به قانون تبدیل وضعیت ایثارگران گفت: اقدامات لازم برای اجرایی شدن این مهم در دستور کار قرار گیرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان