سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام |مدیر مخابرات منطقه ایلام گفت: ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور ۳۷ درصد و در استان حدود ۲۳ درصد می باشد که این میزان پایین تر از میانگین کشوری است.

حشمت الله اسدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار آفتاب ایلام؛ اظهار داشت: مردم اسقبال زیادی به تلفن ثابت ندارندو این عدم استقبال سبب تخلیه ۱٠ هزار خط در استان شده و این موضوع ما را برای سرمایه‌گذاری در این بخش با مشکل روبرو می‌کند.

وی افزود: در سالجاری مخابرات منطقه ایلام متعهد به فروش ۴ هزار و ۲۰۰ خط تلفن ثابت بوده اما تاکنون کمتر از دو هزار خط به متقاضیان واگذار شده و این موضوع نشان از عملکرد ۵۰ درصدی این بخش است.

مدیر مخابرات منطقه ایلام عنوان کرد: در حال حاضر ۳۵ هزار تلفن فاقد کارکرد در استان وجود دارد. ظرفیت تلفن منصوبه ۱۹۵ هزار، تلفن همراه۱۴٠ درصد و سهم بازار نیز بالای ۷۰ درصد است.

وی یاداور شد: هزینه هر دقیقه مکالمه تلفن ثابت درون استانی ۳۳ ریال و بین استانی نیز ۳۳۰ ریال است.

اسدی ادامه داد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان حدود ۲۳ درصد می باشد که این میزان پایین تر از میانگین کشوری است.

وی با اشاره به طلب ۲٠٠ میلیارد ریالی مخابرات از سازمان های دولتی، اظهار داشت: این شرکت به دلیل اینکه دستگاه خدماترسان می باشد و تمایل ندارد در کار مردم اختلال وارد شود تلفن دستگاه های اجرایی بدهکار را قطع نمی کند اما انتظار می رود در اولین فرصت نسبت به پرداخت بدهی اقدام کنند.

مدیر مخابرات منطقه ایلام در پایان خاطرنشان کرد: در راستای ارائه خدمات بهتر به مردم از مشترکین حقیقی و حقوقی استان تقاضا می شود در اولین فرصت نسبت به بدهی خط تلفن ثابت اقدام کنند

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان