دوشنبه، 25 تیر 1403| 15 July 2024

آفتاب ایلام |امام جمعه ایلام گفت: راه‌حل مشکلات امروز‌، بهره‌مندی از تجارب دفاع مقدس و تفکر جهادی است.

به گزارش آفتاب ایلام ، حجت‌الاسلام الله نور‌کریمی‌تبار ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ایلام با اشاره به برگزاری کنگره ملی 3 هزار شهید ایلامی اظهار داشت: برگزاری‌کنگره ملی 3 هزار شهید استان ایلام، فرصتی است برای بیان ولایت‌مداری مردم این استان و حضور آنان در صحنه‌های مختلف خاصه دوران دفاع مقدس است.

امام جمعه ایلام گفت: استان ایلام با تقدیم 3 هزار شهید اثبات کرده است که برای دفاع از کیان ایران حاضر است تمام هست و نیست خود را فدا کند تا گزندی به این نظام و این انقلاب وارد نشود.

وی زبونی دشمن را از همین دیدگاه دانست و گفت: دشمن از ولایت‌پذیری‌، شهادت طلبی و ایثار و از جان گذشتن مردم ایران و ایلام در هراس است.

خطیب جمعه ایلام در ادامه به اقدامات جهادی مردم ایلام در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: جهاد مردم ایلام و مقاومت آنان در برابر دشمن مجهز به ارتش مکانیزه و دارنده تجهیزات روز موجب شد تا یک زره از خاک ایران در اختیار دشمن قرار نگیرد و عزت و سرافرازی امروز ملت ایران در جهان و منطقه از قبل رشادت‌های دیروز این مردم جهادگر و مقاوم و ایثارگر است.

کریمی‌تبار تاثیر روحیه شهادت طلبی را در جامعه کنونی در آن دانست که امروز نیز نسل جوان در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی آماده جان دادن است و در این ارتباط بیان کرد: دشمن بداند ملت ایران با روحیه شهادت طلبی با خدای خود عهد بسته‌ است تا چشمان ناپاک به حریم کشور را کور کند‌.

امام جمعه ایلام  با آثار و برکات حرکت در مسیر شهدا اشاره و یادآور شد: دشمن در صدد است تا روحیه ایثار و شهادت را از ملت ایران بگیرد و برای آن که دشمن در این تلاش ناموفق شود باید به بزرگداشت یاد و نام شهدا همت کنیم و برگزاری کنگره 3 هزار شهید استان ایلام نیز در راستای حفظ ارزش و آرمان شهدا است.

وی به مسئولان فرهنگی یادآورشد و گفت: با برگزاری اردوهای راهیان نور و دیدار از مناطق مرزی و عملیاتی و تدوین وصیت‌نامه و خاطرات شهدا اهتمام ورزید. و  نگذارید فرهنگ ایثار و شهادت به فراموشی سپرده شود.

امام جمعه ایلام گفت:  راه‌حل مشکلات امروز‌، بهره‌مندی از تجارب دفاع مقدس و تفکر جهادی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان