یکشنبه، 19 آذر 1402| 10 December 2023

آفتاب ایلام |به گزارش آفتاب ایلام، موضوع اشتغال زایی و حمایت از کارآفرینان سالیان زیادی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، در این زمینه کمیته امداد از پیشگامان این عرصه بوده است.
در شهرستان مرزی دهلران که به جهت شرایط خاص مرزی، آب و هوای نامساعد با طبیعت خشن و نبود صنایع مادر بزرگ بسیاری از جوانان را با مشکل اشتغال مواجه کرده است ، کمیته امداد در راستای وظایف خود در بحث امداد به مددجویان در زمینه اشتغال کارهای بسیار خوبی انجام داده است.
شاید به جرات می توان گفت که امروز در این شهرستان یکی از نقاط روشن برای کارآفرینان و افرادی که دارای مهارت و ایده ای می باشند اما منابع مالی لازم را برای عملیاتی کردن آن ندارند کمیته امداد شهرستان است.
یکی از افرادی که با تسهیلات اشتغالزایی این نهاد در حال فعالیت است در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در دهلران اظهار داشت: به مدد حمایت های کمیته امداد توانسته ام برای خود شغلی آبرومند و درآمدی متعارف داشته باشم.
وی گفت: خوشبختانه کمیته امداد هم در زمینه اعطای تسهیلات ، هم در زمینه آموزش های لازم و هم در خصوص و هم حمایت های قانونی پشتیبان طرح های اشتغالزایی است.
این جوان دهلرانی افزود: به جوانانی که دارای مهارت خاصی می باشند توصیه می کنم به جای انتظار برای مشاغل اداری از تسهیلات اشتغالزایی امداد استفاده کنند و کسب و کار خود را راه اندازی کنند.
فرزاد احمدی نژاد کارشناس اشتغال کمیته امداد شهرستان دهلران نیز در این زمینه گفت: ما هر سال اعتباراتی را برای ایجاد اشتغال در سطح شهرستان به مددجویان این نهاد پرداخت می کنیم .
وی افزود: کار کمیته امداد پس از پرداخت تسهیلات به اتمام نمی رسد و این نهاد تا چند سال به ارائه مشاوره های کارشناسی و فنی لازم به گیرندگان تسهیلات برای تثبیت شغل اقدام می کند
مرتضی کرمی سرپرست کمیته امداد شهرستان دهلران نیز تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۴۰ فقره تسهیلات اشتغالزایی برای ایجاد ۴۰۰ فرصت شغلی در این شهرستان پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه تا کنون مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال در زمینه های خدمات،دامپروری و کشاورزی پرداخت شده ادامه داد: محل تامین اعتبارات اشتغالزایی امداد جذب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و صندوق اشتغال نیازمندان موسوم به صندوق امداد ولایت بوده است.
کرمی تصریح کرد: تا پایان سال ۱۴۰۰ برنامه داریم که بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال برای تعداد بیش از ۵۰۰ نفر از جمعیت مستعدین اشتغال این نهاد پرداخت کنیم.
سرپرست کمیته امداد شهرستان دهلران  با بیا این نکته مهم که توانمند سازی و ایجاد درآمد با ثبات برنامه اصلی کمیته امداد برای رفع فقر نیازمتدان است ادامه داد: جمعیت مددجویی مورد حمایت امداد در بعد خانوار و نفرات به ترتیب ۳۴۰۰ خانوار و ۷۴۰۰ نفر می باشد.
به نظر می رسد اگر سایر دستگاههای متولی امر اشتغال و حمایت از کارآفرینان به مانند کمیته امداد وارد عمل شوند دسترسی به آمار اشتغالزایی بالا و پایدار و کاهش جمعیت افراد بیکار و یا در جستجوی کار کمتر شود.
گزارش از روح اله کرمی

همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان