شنبه، 11 آذر 1402| 02 December 2023

آفتاب ایلام |رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام گفت: ۹۸ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رییس جمهوری در حوزه زیربخش های کشاورزی این استان مصوب شد.

 

به گزارش آفتاب ایلام؛ رحمت اله قیصوری اظهار داشت: تکمیل ۹ ایستگاه پمپاژ، خرید دو دستگاه تانکر آبرسانی به عشایر، بهسازی راه های عشایری و ایجاد زیرساخت گلخانه امیرآباد و رضاآباد و توسعه باغات دیم در اراضی شیبدار در استان از جمله این مصوبه ها است.

وی افزود: برای تکمیل ۹ ایستگاه پمپاژ ۵۰ میلیارد تومان مصوب شد که این اعتبار توسط وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مستضعفان طی سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تأمین و پرداخت خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام یادآور شد: خرید دو دستگاه تانکر آبرسانی به عشایر با اعتبار سه میلیارد تومان از منابع مالی ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۰ و  بهسازی راه های عشایری با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان توسط بنیاد مستضعفان در سال ۱۴۰۰ از جمله مصوبه های سفر در حوزه عشایری است.

قیصوری خرید ۲۵۰ دستگاه پکیج خورشیدی برای عشایر استان با پرداخت سه میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت از محل صندوق کارآفرینی امید در سال ۱۴۰۰ را از دیگر مصوبه های سفر ذکر کرد.

وی بیان داشت: دیگر مصوبه هیات دولت در بخش کشاورزی ایجاد ۳۰ میلیارد تومان برای زیرساخت گلخانه امیر آباد و رضا آباد و توسعه باغات دیم در اراضی شیبدار در استان در سال ۱۴۰۰ است.

قیصوری با بیان اینکه تکمیل سامانه گرمسیری در جلسه دستگاه های اجرایی مربوطه به ریاست معاون اول رییس جمهوری تعیین تکلیف می شود، افزود: استفاده از منابع آبی بالادست و پایین دست سدهای سیمره و کرخه با مجوز وزارت نیرو و همچنین استمهال وام های خشکسالی کشاورزان استان در سال جاری توسط وزارت جهاد کشاورزی با همکاری بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه بعد از طی مراحل قانونی از دیگر تعهدات سفر ریاست جمهور به استان ایلام است

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان