سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

دولت آیت الله رئیسی طلیعه امید به حل مشکلات و تسریع در روند توسعه کشور را در دل مردم روشن کرد‌ه است و این طلیعه، افکار عمومی در استان ایلام را چشم انتظار وامید وار به حل مشکلات و تسریع در روند توسعه استان کرده است

ایلامی‌ها، لازمه توسعه زیست خود را در انتخاب استانداری کارآمد، شایسته توانمند و آشنا به امور در میان "نیروهای انسانی متخصص، توانمند و متعهد بومی" می دانند.
ایلامی‌ها بر این باورند که در راس شایستگی‌ها و توانمندی‌ها، برخورداری از عالی‌ترین مراتب تعهد به تفکر انقلابی و جهادی نیز از دیگر شاخصه‌های مورد نظر آنان برای استاندار انتخابی است تا استاندار انتخابی بتواند استان ایلام را از این شرایط بحرانی نجات و مسیر توسعه و شکوفایی را فراهم کند.
آنان همصدا و همراه با نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه ایلام، نمایندگان مردم ، نخبگان‌، کنشگران سیاسی و صاحبان نظر، شرایط فعلی استان ایلام از نظر، فقر و فلاکت، معیشت و بیکاری و .... مساعد برای حضور گزینه‌های "سفارشی"، " محفلی" و"وام داران استانداران سابق ایلام" و... در تصدی استانداری ایلام نمی‌دانند و معتقد بر آن هستند که؛ با لحاظ کردن معیار شایسته‌سالاری، تعهد و تخصص اعتماد به گزینه بومی می تواند علاوه بر حل مشکلات فعلی استان ایلام با "رویکرد خدمت انقلابی و جهادی" بر اساس منشور و بیانیه ارزشمند و راهگشای گام دوم انقلاب و منویات رهبر فرزانه و حکیم انقلاب ایلام را از این شرایط برهاند و تحقق این خواست فقط و فقط در انتخاب گزینه بومی برای استانداری ایلام میسر خواهد شد.
ایلامی‌ها در چرایی مطالبه استاندار بومی که محصول شیرین احساس تکلیف امروز مردم ایلام، علما و بزرگان و نخبگان و صاحبان نظر است بر این باورند؛ بی‌برنامگی و افتتاح‌های ناقص پروژه‌ها و طرح‌های ملی در استان ایلام، آمارسازی و ظاهرسازی، و جابجایی‌های بی‌برنامه و غیرکارشناسی و سیاست زدگی موجب فقر و فلاکت و ناامید کردن مردم به عنوان سرمایه اجتماعی شده است و برگشت این شرایط به وضعیت مطلوب نیازمند استانداری بومی و درد آشنا است.
چراکه؛ امروز شرایط به نحوی است که فرصت تکرار آزمون و خطاهای گذشته برای ایلام نیست و به نفع مردم ایلام است که از گزینه‌های بومی استفاده شود.
چون که سال‌هاست استانداران غیربومی در ایلام به کارگیری شدند و به جهت ناآشنایی با مسائل، مشکلات، فرهنگ و زیرساخت‌های استان، وقت زیادی برای تسلط این افراد بر ظرفیت‌های استان صرف شد و البته هزینه‌های زیادی هم به بار آورد که نارضایتی مردم ایلام را به دنبال داشته است.
از این رو انتخاب استاندار بومی مطالبه به حق مردم و نخبگان استان ایلام از دولت انقلابی آیت الله رئیسی است.

همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان