سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام گفت: هویت دو شهید گمنام آرمیده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام و یادمان شهدای بدره از طریق آزمایش های دی ان ای شناسایی شد.

آفتاب ایلام؛ سرهنگ محمدحسین فولادی اظهار داشت: یکی از این شهدا به اسم قاسم شاه‌ولدی اهل شهرستان شازند استان مرکزی است که سال ۹۸ به عنوان شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام به خاک سپرده شد.

وی افزود: شهید شاه ولدی عضو لشکر ۲۱ حمزه سید الشهدا و ۱۹ ساله است که در عملیات والفجر هشت در سال ۶۴ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام با بیان اینکه دومین شهید گمنام آرمیده در یادمان شهرستان بدره، سید ابوالفضل حسنی و اهل استان تهران است گفت: این شهید گرانقدر سال ۶۶ در عملیات مسلم ابن عقیل در محل عملیاتی نهر عنبر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

سرهنگ فولادی  یادآور شد: این شهید بزرگوار ۱۹ ساله است و سال ۹۷ در یادمان شهرستان بدره دفن و چندی پیش از طریق آزمایش دی ان‌ای شناسایی شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام گفت: خبر شناسایی این شهدا به خانواده‌هایشان اطلاع داده شده و برنامه‌ریزی‌ها برای حضور آن‌ها در استان در حال انجام است.

 ۸۵ شهید گمنام در ۳۳ یادمان استان ایلام آرمیده اند.

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ایلام

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان