سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام - فرمانده سپاه امیرالمومنین علیه السلام استان ایلام گفت: شهدای انقلاب اسلامی نشان نجابت و هویت ملت بزرگ ایران و حافظان عزت و اقتدار کشورند.

آفتاب ایلام|  سردار جمال شاکرمی روز جمعه در دیدار با خانواده شهید سیدعلی موسوی در آبدانان با اشاره به آثار ماندگار کنگره سرداران و سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: هرکدام از شهدای عزیز یک امانت الهی و یک حجت بالغه برای اقشار مختلف مردم اند که باید از یاد و نام و مسیر مبارکشان در نهایت دقت و حساسیت پاسداری و حراست شود.

وی با گرامیداشت یاد شهید هسته ای کشور، شهید داریوش رضایی نژاد و تجلیل از فداکاری شهید موسوی در دوران دفاع مقدس افزود: معنویت شهیدان و اعجاز این فرشتگان الهی و همچنین اخلاص خانواده های مکرم آنان سخت ترین مشکلات غیرممکن را آسان و عزت و سربلندی ملت پرافتخار ایران را در جهان پرآوازه کرده است و به همین خاطر همه متولیان باید خدمتگزاری به بازماندگان شریف شهدا را برای خود افتخاری الهی تلقی کنند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین علیه السلام ایلام سخنان مشفقانه و محبت آمیز مقام معظم رهبری در دیدار با برپاکنندگان کنگره سرداران و سه هزار شهید ایلام را مایه فخر و مباهات مردم استان دانست و تاکید کرد: حضرت آقا در این دیدار بسیار صمیمی با تشریح جنایات دشمن بعثی در هشت سال دفاع مقدس، بمباران زمین فوتبال چوار و شهادت ناجوانمردانه بازیکنان بیگناه ، مقاومت و پایداری مردم استان و نقش ارزنده آنان در پاسداری از سرحدات کشور و همچنین  تعهد و تخصص دانشمند هسته ای و فرزند شایسته استان ، شهید دکتر داریوش رضایی نژاد را زیباترین معیار وفاداری و فداکاری مردم استان توصیف کرد.

سردار شاکرمی یادآور شد: ابراز لطف و مرحمت رهبر معظم انقلاب در این دیدار، عظمت و استواری تک تک مردان و زنان ایلامی را تائید و در صحیفه سبز تاریخ  انقلاب اسلامی تثبیت کرد.

وی همه داشته های انقلاب اسلامی را از برکت و صبوری خانواده های معزز شهد دانست و گفت: کرامت نام و وصیتنامه منوّر شهدای معظم، تا همیشه تاریخ همچنان موتور محرکه و پیشران این نهضت الهی بوده که شایسته است نهادهای فرهنگی و رسانه های جمعی آن را به جوانان و نسل های آینده منتقل کنند.

سردار شاکرمی، ضمن تفقد و دلجویی از همسر و خانواده شهید سیدعلی موسوی ، یادآور شد: کسی که سالها مشق شهادت کرد و انتظار کشید، سرانجام خداوند دعایش را اجابت و به فیض عظمی شهادت رسید.

وی پس از شنیدن خاطره ای از نحوه شهادت شهید موسوی در عملیات بزرگ فتح المبین تاکید کرد: این خاطره شیرین و معجزه آسای شهید گرانقدر بعنوان یک سند سازنده، در کتاب گزیده خاطرات شاخص شهدای شریف استان ثبت گردد تا چراغی فرا راه جوانان و تاریخ سازان این سرزمین عزیز باشد.

آفتاب ایلام، شهید سیدعلی موسوی جزء سنگرسازان بی سنگر شهرستان آبدانان بود که در ابتدای جنگ تحمیلی بصورت داوطلبانه به جبهه های جنگ حق علیه باطل اعزام شد و در عملیات فتح المبین پس از حماسه آفرینی های غرورانگیز در تاریخ چهارم فروردین ۶۱ هنگام احداث سنگر برای رزمندگان اسلام بعنوان راننده لودر به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش بعد از گذشت ۲۱ روز شناسایی و در گلزار شهدای زادگاهش آبدانان به خاک سپرده شد.
 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان