یکشنبه، 19 آذر 1402| 10 December 2023

آفتاب ایلام - با وجود اینکه محمود احمدی نژاد در انتخابات تهران از فهرستی حمایت نکرد و لیستی برای انتخابات منتشر نکرد، اما یاران او در اقصی نقاط ایران نامزد انتخابات شدند و توانستند وارد خانه ملت شوند.

بررسی‌های رویداد۲۴ نشان می‌دهد حداقل سیزده چهره نزدیک به احمدی نژاد در مجلس یازدهم حضور خواهند داشت و این آمار احتمالا به حدود ۲۰ نفر برسد.

در استان کرمانشاه، عبدالرضا مصری بار دیگر راهی خانه ملت شد تا احتمالا روی یکی از صندلی‌های هیات رئیسه قرار بگیرد. مصری سال آخر مجلس جایگزین علی مطهری شد. مطهری این دوره رد صلاحیت شد تا مصری برای نائیب رییسی مجلس هم رقیبی نداشته باشد.

حمید رضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش احمدی نژاد هم از همدان راهی خانه ملت شد. او گزینه فراکسیون ولایی (اصولگرایان تندرو) برای ریاست مجلس دهم بود که در نهایت با اصولگرایان میانه بر سر ریاست لاریجانی ائتلاف کردند.

از اردبیل، علی نیکزاد وارد مجلس شد که ارتباط نزدیکی با ستاد ابراهیم رئیسی داشت و گزینه برخی نزدیکان احمدی نژاد برای ریاست جمهوری بود.

دیگر وزیر احمدی نژاد که به مجلس یازدهم می رود، شمس الدین حسینی است که از رامسر راهی مجلس شد. حسینی وزیر اقتصاد دولت احمدی نژاد و از نیروهایی است که وفاداری خود به رئیس جمهور سابق را کتمان نمی‌کند.

رئیس هلال احمر دوره احمدی نژاد هم از گلپایگان و خوانسار راهی مجلس شد. خبری خوش برای یاسین رامین. مسعود خاتمی در حالی راهی خانه ملت شد که رقیب او بختیار دوره گذشته در فهرست اصلاح‌طلبان بود اما این دوره مورد حمایت جریان اصلاح طلب قرار نگرفت.

در کازرون فریدون عباسی توانست مجوز ورود به مجلس را بگیرد. عباسی دوره گذشته از شیراز قصد ورود به مجلس را داشت اما در این مسیر ناکام مانده بود. او رئیس سازمان انرژی اتمی در دولت احمدی نژاد بود.

به جز اینها چند استاندار هم راهی خانه ملت شدند. از استان آذربایجان شرقی، علیرضا کریم‌بیگی استاندار سابق احمدی نژاد، یک بار دیگر لباس نمایندگی را بر تن کرد.

علی اصغر عنابستانی که پیش از این در بررسی روابط اقتصادی حسین مظفر به او اشاره شده بود، از سبزوار راهی مجلس شد. او در دولت احمدی نژاد استاندار چهارمحال و بختیاری بود.

مهدی سعادتی استاندار گیلان دولت دهم هم از حوزه انتخابیه بابل به مجلس راه یافت و لیست یاران احمدی نژادی تکمیل‌تر شد.

محمود عباس زاده مشکینی استاندار ایلام در دولت دهم هم از مشکین شهر راهی خانه ملت شد تا جمع اردبیلی‌های دولت احمدی  نژاد جمع شود!

علیرضا شهبازی استاندار کردستان از حوزه نهاوند وارد مجلس شد. رقیب او حسن بهرام نیا، نماینده اصولگرای فعلی نهاوند بود.

در استان مرکزی هم یاران احمدی نژاد دست پر بودند. محمود احمدی بیغش استاندار سابق خراسان شمالی از شازند راهی مجلس شد و علی ابراهیمی از ورود به پارلمان بازماند.

تا این لحظه حضور این ۱۳ نفر در مجلس قطعی است. تعدادی از یاران احمدی نژاد نیز به دور دوم انتخابات رفته‌اند و در تعدادی از شهر‌ها نیز نتایج اعلام نشده است.
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان