سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام|  استاندار ایلام با اشاره به ظرفیت های بالای مرز مهران از نظر اقتصادی گفت: این مرز در آینده نزدیک به دلیل وجود منطقه ویژه اقتصادی و مزیت اربعین پیشران توسعه استان ایلام خواهد بود.

آفتاب ایلام|  حسن بهرام نیا روز پنجشنبه در بازدید از پایانه مرزی مهران اظهار داشت: بخش زیادی از ظرفیت مهران هنوز بالقوه مانده و از آن استفاده نشده است که امیدواریم با حمایت دولت سیزدهم از همه ظرفیت های خدادادی این منطقه استفاده شود.

وی خواستار ایجاد کارگروه هماهنگی ستاد اربعین شد و افزود: همه مدیران با همراهی و همفکری و دغدغه مندی برای تجهیز زیرساخت های پایانه مرزی مهران که قدمگاه عاشقان اهل بیت(ع) است، اهتمام جدی داشته باشند.

مهران ظرفیت بالایی برای توانمندسازی ایلام دارد

استاندار ایلام ادامه داد: مهران ظرفیت بسیار بالایی برای توانمندسازی استان ایلام در همه بخش های فرهنگی، اقتصادی دارد که در دولت سیزدهم به این شهرستان به صورت ویژه توجه می شود.

بهرام نیا کارکرد مهران را ملی عنوان کرد و گفت: همه مدیران از این فرصت بی نظیر برای تجهیز زیرساخت ها و تسریع در ایجاد منطقه ویژه اقتصادی استفاده کنند تا شاهد توسعه مهران و استان ایلام باشیم.

همه دستگاه ها از امروز برنامه ریزی برای اربعین را آغاز کنند

وی بر لزوم ساماندهی وظایف برای توسعه زیرساخت های مرز مهران تاکید کرد و افزود: همه دستگاه های اجرایی باید از امروز نشست ها و هماهنگی های لازم را برای اربعین آغاز کنند.

وی بیان کرد: بنا داریم منطقه آزاد مهران با سرمایه گذاری و حمایت دولت و بخش خصوصی یکی از مناطق آزاد منطقه باشد که با حمایت و برنامه ریزی این مهم تحقق خواهد یافت.

طرح جامع منطقه آزاد مهران تدوین می شود

وی با اشاره به تدوین طرح جامع منطقه آزاد مهران گفت: این طرح باید توسط متخصصان و صاحب نظران امور در مقیاس منطقه ای و بصورت جامع و اصولی و با در نظر گرفتن تمامی ظرفیت ها تدوین شود.

به گزارش ایرنا، استاندار ایلام در نخستین سفر شهرستانی خود به مهران سفر و در بدو ورود با حضور در مزار شهدا ضمن قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

بازدید از پایانه مرزی، منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی، بازدید از پروژه نفتی سروک آذر، حضور در نشست شورای اداری و دیدار با خانواده شهدا از جمله برنامه های استاندار در این سفر است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان