سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام| معاون بازرسی ونظارت صمت ایلام از آغاز طرح نظارتی ویژه «شب یلدا» در ایلام خبر داد.

عزت الله عبدخانی در گفتگو با خبرنگار آفتاب ایلام با اشاره به استفاده از ظرفیت بسیج و بازرسان جهاد کشاورزی استان برای افزایش نظارت ها در آستانه شب یلدا، گفت: بازرسی بر اساس فاکتور خرید خواهد بود و در مورد میوه سودی معادل ۲۵ درصد و در آجیل ۱۰ درصد قابل قبول است.

وی افزود: در حال حاضر با افزایش تیم های نظارتی به مناسبت نزدیک شدن به شب یلدا تمرکز بازرسان بر بازار میوه و آجیل افزایش چشمگیری یافته است و در بازرسی اخیر تخلفاتی مشاهده شده و برخورد قانونی صورت گرفته است.

عبدخانی بیان کرد: نظارت ها بر اساس فاکتور خرید از سوی عمده فروشان خواهد بود و در مورد میوه سودی معادل ۲۵ درصد و در آجیل ۱۰ درصد قابل قبول است و همه اقلام در معرض دید عموم مردم باید دارای برچسب قیمت باشند و در خرید بالای ۱۰ هزار تومان نیز به مشتری فاکتور تحویل داده شود.

معاون سازمان صمت ایلام تاکید کرد: در برخورد با گرانفروشی و عدم رعایت قوانین صنفی هیچ مماشاتی صورت نخواهد گرفت و از همه شهروندان خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۲۴ گزارش دهند.

این مسئول بیان کرد: در این ایام بازرسان بر اقلام اساسی و ویژه شب یلدا از جمله آجیل، خکشبار، شیرینی، میوه و… نظارت بیشتری خواهند داشت.نویسنده: رضا میرزاد
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان