پنجشنبه، 16 آذر 1402| 07 December 2023

آفتاب ایلام |

 

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: طرح نظارتی ویژه شب یلدا از روز گذشته در استان آغاز و تا پایان آذرماه در بازار این استان ادامه می یابد.

عزت الله عبدخانی روز شنبه در گفت و گو با آفتاب ایلام افزود: در راستای اجرای این طرح، بازرسان سازمان صمت، اتاق و بسیج اصناف، اتحادیه های مربوطه و سازمان تعزیرات حکومتی تا پایان آذرماه گشت های ویژه ای در بازار دارند.

وی از همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام با سازمان جهاد کشاورزی استان که متولی توزیع، تولید و نظارت کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم را دارد، خبر داد و افزود:  قیمت و کیفیت کالاهای اولویت دار شامل میوه، آجیل، شیرینی، گوشت قرمز و مرغ که مصرف بیشتری در شب یلدا دارند در این طرح بازرسی و با متخلفان برخورد می شود.

معاون سازمان صمت استان ایلام یادآور شد: نظارت‌ها بر اساس فاکتور خرید از سوی عمده‌فروشان خواهد بود و در مورد میوه سودی معادل ۲۵ درصد و در آجیل ۱۰ درصد قابل قبول است و همه اقلام در معرض دید عموم مردم باید دارای برچسب قیمت باشند و در خرید بالای ۱۰ هزار تومان نیز به مشتری فاکتور تحویل داده شود.

عبدخانی با بیان اینکه ۲ تیم بازرسی در ۲ نوبت صبح و عصر در سطح بازار استان بر کالاها نظارت دارند، گفت: سال گذشته بیشترین تخلفات در زمینه عدم نصب اتیکت و گرانفروشی بود و شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف گرانفروشی، نبود اتیکتِ درج قیمت بر روی کالا، موارد را به شماره شبانه روزی و گویای ۱۲۴ اطلاع دهند.

وی تاکید کرد: واحدهای صنفی استان باید ضمن نصب اتیکت اتاق اصناف ، از فروش کالا بر اساس قیمت درج شده بر روی آن خودداری کننذ چون برخی واحدهای تولیدی در اقدامی فریبنده صرفا به منظور ایجاد انگیزه در خریداران عمده و خرده فروش، مصوبه هیات عالی نظارت را نادیده گرفته و قیمت‌های کاذب و غیر واقعی را بر روی کالا خود درج می‌کنند.

معاون سازمان صمت استان ایلام از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی از جمله، گرانفروشی، نقض پروتکل های بهداشتی، ارائه ندادن فاکتور و امتناع از درج قیمت مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری این سازمان گزارش دهند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان