دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024
فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام

تسلیم در مکتب رهروان ولایت معنی ندارد

۱۴۰۰/۰۹/۱۳ ۰۰:۰۰ چاپ کدخبر: 16452

آفتاب ایلام |فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام با اشاره به اختتامیه با شکوه کنگره ملی ۳۰۰۰ شهید استان ایلام گفت: پیام کنگره ۳۰۰۰ شهید استان ایلام، آن بود‌، تسلیم در مکتب رهروان ولایت معنی ندارد.


سردار جمال شاکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ایلام ، با اشاره به اختتامیه با شکوه کنگره ملی 3000 شهید استان ایلام اظهار داشت: پیام کنگره 3000 شهید استان ایلام، آن بود‌، تسلیم در مکتب رهروان ولایت معنی ندارد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: آیین اختتامیه کنگره با شکوه سرداران و 3000 شهید استان ایلام در حالی به اوج عظمت و جوشش چشمه‌های زلال خود رسید که از برکت خون‌های پاک این عزیزان‌، حرکت جهادی و امید آفرین خدمت رسانی به مردم عزیز که در ذیل 43 عنوان خدمت به میمنت چهل و سه سالگی انقلاب اسلامی آغاز شده است،به عنوان یک فرهنگ و آرمان برگرفته از سیره و مکتب شهیدان، پرخروش تر از گذشته به مسیر خود ادامه می‌دهد.

شاکرمی باشکرگزاری به درگاه الهی برای موفقیت و نتیجه بخش بودن کنگره 3000 شهید سرافراز استان ایلام، خاطرنشان کرد: آن چه در برگزاری این کنگره ملی عیان است، توجه نگاه‌های مسئولان کشوری به استان ایلام و شهدای گرانقدر آن است که این نگاه نسبت به گذشته افزون شده است و این از برکت خون شهدای استان ایلام است که امیدواریم به برکت خون شهدا استان ایلام در مسیر توسعه و اعتلا قرار گیرد.

مهمترین موضوع کنگره 3000 شهید استان ایلام از نگاه فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام، دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای بود که گفت: فرصت دیدار با رهبر معظم انقلاب را نصیب خادمان کنگره ملی 3000 شهید استان ایلام شده است و در این دیدار معظم له فرمودند:" ایلام در دوران دفاع مقدس مانند یک دژ مستحکم بود و با وجود آنکه در برهه‌هایی برخی از مناطق آن به دست دشمن افتاد، اما مانند کوه، ایستادگی کرد".

وی گفت: فرمایش رهبر فرزانه انقلاب اسلامی موجب آن شد تا توان بیشتر و عزم اراده‌افزون‌تر در میان مردم ایلام اعم از زن و مرد، بزرگ وکوچک و جوان و نوجوان برای ادامه مسیر جانفشانی در راه آرمان‌های مکتب سرخ تشیع حاصل شود و در راستای خدمت به مردم و ایجاد فضای همدلی و اتحاد محکم تر از گذشته گام بردارند.

فرمانده نظامی ارشد استان ایلام گفت: کنگره 3000شهید استان ایلام با همه دستاوردها و پیامدهای ارزشمند خود یک پیام داشت و موید این نکته بود که در راه خدا ترس و اندوه وجود ندارد و باید بدون تزلزل در برابر وسوسه های دشمن به مسیر خود ادامه داد و برای رسیدن به قله های پیشرفت و ایجاد تمدن بزرگ اسلامی باید سختی ها و مشکلات را تحمل کرد.

سردار شاکرمی مصادیق صبر و استقامت مردم ایلام را مورد اشاره قرار داد و گفت: مصداق بارز صبر و استقامت مردم غیرتمند ایلام در دوران دفاع مقدس آن است که مشکلات و کمبود امکانات مادی نه تنها مانع رشد و حرکت آنان نشد بلکه باعث تربیت و ظهور جوانان نخبه ای همچون شهید رضایی‌نژاد شد که دشمنان زبون این ملت از ترس نبوغ علمی‌اش ، بزدلانه و ناجوانمردانه او را ترور کردند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام به فضای معنوی حاصل از برگزاری کنگره 3000 شهید استان ایلام گریزی زد و گفت: امروز فضای دیار دلیر پرور ایلام معطر به رایحه دلپذیر 3000هزار کبوتر خونین بال است که خون پاکشان اکسیری از معرفت و غیرت را برای همه دوران‌ها در این سرزمین جاودانه ساخته است و مشحون از اسطوره های کم نظیری از نقش طلاب و روحانیون ، فرهنگیان و دانش آموزان ،دانشجویان ، عشایر سلحشور ، ورزشکاران و زنان شهیده است که با برگزاری اجلاسیه های پر از شور و شعف در شهرستان‌ها به اجلاسیه نهایی کنگره شهداء ختم شد ، فرصتی مغتنم را فراهم ساخت که برای سال‌های آینده و نسل‌های بعد، توشه ای گرانبها از آثار و خاطرات شهداء ، رزمندگان و ایثارگران در قالب های هنری و تجسمی ، کتاب ، فیلم و ... پدیدار شود.

سردار شاکرمی تلاش‌های شبانه روزی اعضای ستاد برگزاری کنگره 3000 شهید استان ایلام را تلاشی جهادی دانست و گفت: در برگزاری کنگره 3000 شهید استان ایلام همه مردم استان ایلام و مسئولان حضور و ایفای وظیفه و دین نسبت به شهدا کرده‌اند که جا دارد از تک تک مردم استان ایلام، ایلات و عشایر و روستایی و شهری و تمام مسئولان سیاسی، نطامی، انتظامی و امنیتی سپاسگزاری و برایشان آرزوی موفقیت کرد و از خداوند متعال خواست تا اجر آنان را محشور شدن با شهدا قرار دهد.

سخن پایانی سردار شاکرمی به حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرماندهان ارشد سپاه ، ارتش و نیروی انتظامی بود که گفت: این حضور برای مردم ایلام عزتمند و موجب سرافرازی و برای مقامات مدعو که رنج حضور را در استان ایلام بر خود تحمل کرده‌اند، تجدید میثاق دوباره با شهدای گلگون کفن مرزهای عزت و شرف در استان ایلام و یادآور خاطرات حضور این بزرگواران در میدان نبرد در دوران دفاع مقدس است که جای تقدیر دار.

بیشتر بخوانیدامام جمعه ایلام: کنگره ملی 3000 شهید موفقیتی بی‌نظیر در شناخت استان است
کنگره 3000 شهید استان ایلام| ستاره‌ای درخشان در آسمان تاریخ ایلام/ ناگفته‌هایی از همگامی آیت‌الله حیدری با امام خامنه‌ای ‌در جبهه‌های جنگ
کنگره 3000 شهید استان ایلام| شهید شنبه‌ای چگونه جلودار کاروان شهادت لقب گرفت؟
شاکرمی در ادامه به این نکته اشاره کرد که آن چه کنگره 3000 شهید استان ایلام و حضور پرشور مردم ایلام به ما آموخته است آن است که امام خود را تنها نگذاریم و در راه تحقق مکتب سرخ شهدا جانفشانی کنیم تا جاودانه شویم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان