پنجشنبه، 16 آذر 1402| 07 December 2023

دادستان ایلام گفت: قانون فصل الخطاب و برخورد با فساد اولویت دستگاه قضایی است.

آفتاب ایلام |آفتاب ایلام، عبدالوهاب بخشنده پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه ایلام اظهار داشت:  قانون فصل الخطاب و برخورد با فساد اولویت دستگاه قضایی است.

دادستان ایلام که اخیراً امورات دادستانی مرکز استان(ایلام) را عهده دار شده است، دادستانی را نوک پیکان مبارز با ناهنجاری و قانون‌شکنی‌ها دانست و گفت: در تمام ماموریت‌های این دادستانی و قضات محترم رضایت مردم، ایجاد اعتماد اجتماعی و حرکت در مسیر امید آفرینی مردم به دستگاه قضا مورد پیگیری خواهد بود.

وی رعایت حقوق عامه را مورد اشاره قرار داد و افزود: مردم حقوق خود را می‌خواهند و چیزی فراتر از آن انتظار ندارند و ما نیز در دستگاه قضا مسئولیت داریم که در احقاق حقوق عامه غفلت نکنیم و قانون را فصل الخطاب قرار دهیم تا به وظیفه قانونی و شرعی خود عمل کرده باشیم.

دادستان ایلام خاطرنشان کرد: امنیت عمومی و احساس امنیت در بین مردم یک ضرورت است و در این راستا برخورد با ارازل و اوباش به جد در دستور کار دادستانی بوده و در این راستا ملاک نتیجه بخش بودن برخوردها با این گونه افراد هنجار شکن رضایت مردمی است.

بخشنده در ادامه گفت: هر چند در برخورد با اراذل و اوباش اقداماتی انجام گرفته است اما مردم از این جو ناراضی هستند و دادستانی در صدد آن است که این جو را بشکند و نتیجه برخوردها و اقدامات منتج به احساس امنیت مردم شود.

دادستان ایلام در ادامه با ذکر آماری از افراد واجد الشرایط قصاص در استان ایلام بر این نکته تاکید کرد و گفت:  تلاش‌ها برای رضایت اولیاء دم در حال انجام است و نتیجه بخش شدن این اقدامات نیازمند ورود افراد ذینفوذ و موثران اجتماعی هستیم.

وی از نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه ایلام خواست بار ارشادات و راهنمایی‌ها دادستانی ایلام را در مسیر خدمت بیشتر یاری کند و در این ارتباط بیان کرد: دادستانی خود را بی نیاز از رهنمودها و حمایت‌های معنونی نماینده ولی فقیه در استان بی نیاز نمی‌داند.

دادستان ایلام برخورد با دانه درشت‌ها را از برنامه‌جدی خود عنوان کرد و گفت:برخورد با فقیری که از روی ناچاری اقدامی را انجام می‌دهد اولویت اول داستانی نیست، سعی دادستانی بر این است که با کسانی و مسئولینی که تخلف کرده اند و افرادی دارند و سفارش می شوند برخورد کند.

وی  کمک به مردم و مماشات با آنان را مورد اشاره قرار داد و گفت: برخورد با مجرمین سخت و جدی با شدت و حدت خواهد بود، اما در جایی که می توان به مردم کمک کرد ، کمک خواهد شد.

وی به اقدامات دادستانی در مقابل مسئولان بی تفاوت اشاره و خاطرنشان کرد: اقدام ما در برابر مسئولینی که فشار می‌آورند و موضوعات را وارونه جلوه می دهند، اقدام قوی است، البته حفظ آبروی مسئول برایمان مهم است و باید ادله ما قوی باشد و چنانچه جرمی انجام دهند در چارچوب قانون نه بیشتر و نه کمتر اقدام می شود .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان