سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام |امام جمعه ایلام گفت: برگزاری کنگره ملی ۳۰۰۰ شهید استان ایلام موفقیتی بی نظیر در شناخت استان ایلام است. 

آفتاب ایلام،  حجت‌الاسلام  الله نور کریمی تبار  ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر ایلام اظهار داشت: برگزاری کنگره ملی 3000 شهید استان ایلام موفقیتی بی نظیر در شناخت استان ایلام است.

امام جمعه ایلام در ادامه به سالروز 16 آذر اشاره کرد و گفت: در آستانه سالروز وقایع 16 آذر و شهادت 3 تن از دانشجویان در این روز در دانشگاه تهران هستیم، سالروزی که آغاز و موتور پیش برنده انقلاب اسلامی شناخته می‌شود و آغازی بر مبارزه با رژیم طاغوت بوده است و آثار گرانبهای آن به سرنگونی رژیم طاغوت ختم شد.

وی نام گذاری این روز به نام "روز دانشجو" را نامگذاری با مسمایی عنوان کرد و گفت: نقش دانشجویان در دوران مبارزه با طاغوت، حضور در اعتراضات بر علیه انقلاب سفید شاه، تسخیر لانه جاسوسی و حضور در دوران دفاع مقدس و در شرایط فعلی حضور دانشجویان در مبارزه با کرونا، فعالیت در گروه‌های جهادی، حضور در محافظت از حرم حضرت زینب(س) نشان از دانایی و توانایی و احساس مسئولیت قشر دانشجو برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

خطیب جمعه ایلام به دانشجویان توصیه کرد و گفت: احساس مسئولیت اجتماعی و سیاسی، شور و نشاط و مطالبه‌گری در راه آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی و حرکت در مسیر ولایت و کسب دانش‌های روز همراه با تعهد و تخصص لازمه نام دانشجو است و طی طریق در این مسیر توسعه ایران در پیش داشته و عزت و ترقی کشور و ماندگاری نام دانشجویانی که در این وادی تلاش کنند.

امام جمعه ایلام در ادامه به انتصاب استاندار جدید ایلام اشاره کرد و گفت: تمام گروه‌ها، احزاب و فعالان رسانه‌ای و ذی‌نفوذان استان ایلام استاندار جدید را در راه توسعه استان ایلام همراهی کنند و رقابت‌های سیاسی را به رفاقت در خدمت تبدیل کنند.

کریمی‌تبار به انتخاب "یوسف نوری" به‌عنوان وزیر آموزش و پرورش در دولت سیزدهم و رای مجلس به وی اشاره کرد و گفت: انتخاب وزیر آموزش و پرورش از میان فرزندان ایلام، نشان از آن دارد که استان ایلام از نظر دارا بودن نیروی انسانی متخصص و متعهد توانمند است.

انتهای پیام/سمیه محمدینویسنده: سمیه محمدی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان