سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام| استاندار ایلام با بیان اینکه فروکش کردن کرونا نباید منجر به عادی انگاری مردم در رعایت پروتکل‌ها شود گفت: رعایت پروتکل‌ها، اجرای دستورالعمل‌ها، زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی یک ضرورت است که باید همچنان در دستور کار باشد.


آفتاب ایلام، حسن بهرام‌نیا عصر امروز در نشست ستاد مقابله با کرونا استان ایلام اظهار داشت: حضرت زینب (س) نه تنها پرستار جسم و جان بلکه پرستار نام، نهضت و راه امام حسین(ع) بودند و امروز پرستاران در این دو سال تحمل رنج و مشقت در مواجهه با بیماری منحوس کرونا در این کره خاکی به ویژه در ایران اسلامی، جانانه و با عشق در این عرصه پیکار کردند و حافظ جان و سلامت مردم شدند و با بیش از 150 شهید در مقیاس ملی و شش شهید حوزه سلامت در استان همواره به مانند دوران دفاع مقدس درس جاودانگی را دوباره سرودند.

استاندار ایلام با بیان اینکه فروکش کردن کرونا نباید منجر به عادی انگاری مردم در رعایت پروتکل‌ها شود، تاکید کرد: رعایت پروتکل‌ها، اجرای دستورالعمل‌ها، زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی یک ضرورت است که باید همچنان در دستور کار باشد.

وی افزود: زنجیره کرونا همچنان قطع نشده و اگر چنانچه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم وارد شرایط بحرانی خواهیم شد.

حسن بهرام‌ نیا تزریق واکسن کرونا را راهی مطمئن برای قطع زنجیره کرونا ذکر کرد و افزود: درصد پوشش واکسن کرونا با وجود تمامی تلاش‌های مجاهدانه و شبانه روزی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایلام با توجه به جمعیت استان در مقایسه با سایر استان‌ها رضایت بخش نیست.

استاندار ایلام با تاکید بر مدیریت هوشمند به منظور صیانت از جان مردم بیان کرد: به منطور افزایش ایمنی جامعه، باید تلاش کنیم درصد پوشش واکسیناسیون در استان افزایش یابد.

وی اضافه کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه برای آگاهی بخشی خطرات و هشدارهای کرونا به مردم نقش خود را بخوبی ایفا کرده و از هیچ تلاشی دریغ نکردند که در این راه 2 تن از بزرگان این حوزه مرحوم "سامی شهبازی" و مرحوم "پژمان مهدوی‌فر" جان خود را از دست دادند.

استاندار ایلام همچنین با قدردانی از پوشش رسانه‌ای بسیار خوب کنگره سه هزار شهید استان ایلام در سطح ملی و استانی از صدا و سیما و رسانه‌های استان تشکر کرد و گفت: تلاش صدا و سیما، رسانه ها، جراید و فعالان فضای مجازی در تولید محتوا و فرهنگ‌سازی در راستای تاثیرگذاری بر روند کاهشی  و مهار کرونا قابل تقدیر است.

وی همچنین با تقدیر از همه کسانی که در کنترل و کاهش روند کرونا تاثیرگذار بودند و در برنامه‌ریزی‌های خرد و کلان وظایف خود را درست و مطلوب به انجام رساندند و همچنین از همراهی مردم چه در رعایت پروتکل‌ها و چه در افزایش میزان واکسیناسیون تشکر کرد.

بهرام‌نیا در پایان با تقدیر از فعالیت کارگروه رسانه‌ای استان، با بیان اینکه رسانه‌ها شاه بیت غزل و چشم بیدار جامعه هستند، ابراز داشت: رسانه به عنوان یک ظرفیت بالقوه نقش مهمی در توسعه استان دارند که همواره مددکار مدیران و رویکردی تعاملی به مسائل توسعه دارند و اگر چه تلنگرهای آنها در راستا ی توسعه استان نیاز است ولی ضرورت دارد این تلنگرها با رعایت انصاف و به دور از هر گونه کوچک نمایی و بزرگ نمایی باشد.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان