پنجشنبه، 16 آذر 1402| 07 December 2023
اخبار اقتصاد

آئین نهال کاری به نیابت از ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

۱۴۰۰/۰۹/۰۶ ۰۳:۳۰ چاپ کدخبر: 16498

آفتاب ایلام |آئین نهال کاری به نیابت از ۳۰۰۰ شهید استان ایلام با حضور معاون سازمان جنگ‌ها و مراتع کشور در ایلام برگزارشد. 

آفتاب ایلام| آئین نهال کاری به نیابت از 3000 شهید استان ایلام با حضور معاون سازمان جنگ‌ها و مراتع کشور در ایلام برگزارشد.

در این آئین عباسعلی نوبخت، استان ایلام را یکی از استان‌های موفق در کاشت نهال عنوان کرد و اظهار داشت: کاشت 3 میلیون نهال به نیابت از 3000 شهید استان ایلام در مهران نمونه‌ موفق از اقدامات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام است

معاون امور جنگل های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: نهال کاشته شده امروز به نیابت از شهدای گرانقدری که در راه دفاع از وظن و در کربلای مهران به شهادت رسیده‌اند، ثمرات آینده آن برای مردم این استان خواهد بود و به برکت خون شهدا و به نام و یاد آنان این نهال‌های نوپا در آینده برای مردم به درختان تنومند برای حفظ سرسبزی استان ایلام خواهند بود.

وی خاطر نشان کرد: شهدا برای امنیت امروز و فردای ما خون دادند و امروز ما به یاد و نام آنان نهال می‌کاریم تا به تاسی از راه و نام آنان در غنی‌سازی و تامین امنیت زیستی کشورمان سهیم باشیم.

در ادامه سخنان معاون سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ، سردار قدرت الله کریمیان جانشین سپاه امیرالمومنین(ع) به ایراد سخن پرداخت و گفت: کنگره 3000 هزار شهید شاید در یک نیمروز صورت بگیرد ولی آثار آن باقی خواهد ماند.

جانشین سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام بیان کرد: از امروز تا پایان اسفند1400 نیز به نیابت از 3000 شهید سه میلیون اصله نهال(هر شهید هزار اصله نهال) با مشارکت سپاه و منابع طبیعی و بسیج سازندگی در سراسر استان کاشت خواهد شد.

وی افزود: امروز و در حاشیه کنگره ملی شهدای ایلام و به یاد سه هزار شهید استان این طرح ملی آغاز و تا پایان سال جاری ادامه دارد.

رضا احمدی نیز کاشت 3 میلیون نهال به نام و یاد 3000 شهید ایلامی را اقدامی مشترک بین بسیج سازندگی و اداره کل منابع طبیعی استان ایلام عنوان و اظهار داشت: نهال‌های کاشته شده از تولیدات نهالستان‌های استان ایلام بوده و برکت این نهالستان‌ها از خون شهدا است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: در شهر مهران به عنوان بین الحرمین ایران سالیانه 12 میلیون اصله نهال تولید می‌شود که این نیز از برکت خون شهدا است.

انتهای پیام/

گزارش : وجیهه فتاحینویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان