سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام| فرمانده انتظامی ایلام از تعامل پلیس و دانشگاه برای تعدیل آسیب های اجتماعی در ایلام خبر داد و گفت: آموزش و آگاهی بخشی جامعه در کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی ضروری است.

آفتاب ایلام| ر، سردار دلاور القاصی مهر ظهر یکشنبه در نشست تخصصی با سرپرست دانشگاه ایلام، بیان داشت: افتخار پلیس، خدمتگزاری بی منت و صادقانه به مردم، همراه با رافت و مهربانی است، چرا که پلیس با داشتن رفتار اسلامی و پسندیده می تواند برای افراد جامعه یک الگوی خوب و ماندگار باشد.

وی افزود: رویکرد پلیس مبتنی بر دانش و نگاه تخصصی به جرم و راهکارهای مقابله ای و کاهش جرائم در سطح جامعه است که بر همین اساس ارتباط با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی یک ظرفیت بسیار ارزشمند و کاربردی برای پلیس محسوب می شود.

فرمانده انتظامی استان، با اشاره به اینکه ارتقاء امنیت اجتماعی مستلزم استفاده از دانشگاه به عنوان مهمترین مراکز تولید علم و دانش است، تصریح کرد: دانشگاه پشتوانه علمی خوبی برای پلیس محسوب می شود و فراگیری دانش، تحقیق و پژوهش در حوزه نظم و امنیت، موجب ارتقاء ارائه خدمات به مردم می شود.

وی، با تاکید بر اینکه اقدامات ایجابی بر اقدامات سلبی در مسائل اجتماعی تقدم دارد، بیان کرد: پلیس با بهره گیری علم و دانش به دنبال اقدامات ایجابی، فرهنگی و اجتماعی است و اگر پیشگیری اجتماعی وجود دارد بخش اعظم آن را مرهون این اقدامات می داند.

سردار القاصی مهر، با بیان اینکه تهدیدات فضای مجازی جدی است و بسیاری از جرائم به فضای مجازی اختصاص دارد، گفت: امروز تهدیدات فضای مجازی در تمام شئون زندگی افراد جامعه و تمام سنین نفوذ پیدا کرده و در صورت عدم آگاهی از عواقب استفاده بی رویه و نامطلوب، خانواده ها و جامعه در معرض خطر خواهد بود.

فرمانده انتظامی استان ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به اختصاص کارشناسان مشاوره در کلانتری ها اشاره کرد و گفت: مراکز مشاوره در نیروی انتظامی برای پیشگیری از وقوع و بروز آسیب های اجتماعی اثر گذار هستند، بطوریکه برابر آمارهای موجود ۷۵ درصد از مراجع کنندگان به مراکز مشاوره، به صلح و سازش منجر می شود

سردار القاصی مهر در خاتمه، به نقش آموزش و آگاهی بخشی جامعه در کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: تقویت تعاملات دو جانبه بین مراکز علمی و نیروی انتظامی در روند دستیابی به امنیت توسعه یافته و پایدار مهمی دارد، لذا برنامه های ایجابی و پیشگیرانه برای تعدیل آسیب های اجتماعی بسیار مهم و تاثیر گذار است.

انتهای پیام/نویسنده: سمیه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان