سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام|  معاون استاندار و فرماندار ویژه دهلران گفت: تخصیص ۱۰۰ درصدی بودجه شهرداری ها از محل استانی و توازن باعث رفع عقب ماندگی های این نهادهای خدمت رسان با توجه به عدم تخصیص اعتبارات از محل نفت می ...

آفتاب ایلام|  مجید عسگری روز یکشنبه در آئین تودیع و معارفه شهردار جدید دهلران اظهار داشت: یکی از چالش های جدی در حوزه اعتبارات شهرستان با توجه به نفت خیز بودن از محل فروش سه درصد نفت است، چراکه با توجه به شرایط موجود در فروش نفت و گاز تاکنون تخصیصی از این محل نداشته ایم و این باعث مشکلات عمده برای پروژه های عمرانی و دستگاه ها شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به این شرایط نیاز است سازمان برنامه و بودجه کشور و برنامه و بودجه استان برای این موضوعات از محل اعتبارات استان و توازن با تخصیص ۱۰۰ درصدی این عقب ماندگی را جبران کند.

فرماندار ویژه دهلران بر ضرورت تعیین تکلیف وضعیت دهیاران جدید که معرفی شده اند، تاکید کرد و گفت: علیرغم گذشت چهار ماه از فعالیت شوراهای دوره ششم وضعیت دهیاران معرفی شده مشخص نشده است.

عسگری به مشکلات آبگرم برای وسایل برقی مردم و ادارات و خسارات ۱۷۰ میلیارد ریالی به مردم اشاره کرد و افزود: پروژه ساماندهی آبگرم با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست اما بدلیل عدم تخصیص اعتبارات این پروژه از محل نفت بهره برداری نشده که نیازمند تسریع در تکمیل می باشد.

وی با اشاره به مشکلات مسکن مهر و آماده بودن ۸۰۰ واحد برای بهره برداری یادآور شد: بهره برداری از این واحدها در کاهش اجاره ها و سکونت مردم نقش موثری دارد اما متاسفانه با مشکلات زیرساختی مواجه است که البته آسفالت و تکمیل زیرساخت های آنها از عهده شهرداری ها خارج و نیازمند مساعدت های استانی است.

فرماندار ویژه دهلران به مشکلات حقوق و معوقات شهرداری ها و فرسودگی ماشین آلات آنها هم اشاره و اضافه کرد: همدلی و جلب مشارکت های عمومی نقش موثری در پیشرفت پروژه ها دارد.

عسگری به محدودیت منابع  و بهره وری حداکثری از این منابع هم اشاره  کرد و گفت: چند برابر کردن سرانه فضای سبز در یک افق ۴ ساله باید مد نظر باشد

در پایان از خدمات چهار سال و ۶ ماهه عیسی رضایی شهردار سابق دهلران تقدیر و امین اله جامسحر با حکم بهرام نیا استاندار ایلام جایگزین وی شد.

انتهای پیام/نویسنده: سمیه محمدی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان