سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

 مدیرکل بیمه سلامت ایلام گفت: خدمات ناباروری زوجین در استان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران قرار گرفت.

دکتر نوالدین رحیمی روز یکشنبه در گفت و گو با آفتاب ایلام اظهار داشت: بیمه سلامت متولی ارائه خدمات سلامت رایگان به زوج های نابارور شده و با همکاری معاونت بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای بیمه رایگان مادران باردار و فرزندان آنها نیز اقدام شده است.

وی افزود: با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی و به منظور افزایش جمعیت زوج های نابارور تا سه نوبت در سال تا و سقف ۵۰ میلیون تومان می توانند هزینه خدمات تشخیصی و درمانی پیشرفته را در مراکز دولتی و خصوصی از محل بیمه سلامت دریافت کنند.

رحیمی ادامه داد: با توجه به اهمیت ناباروری و مشکلات نازایی در زوج های جوان و آمار رو به افزایش زوج هایی که با این مسئله روبرو هستند و با تاکید بر سیاست های جمعیت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری خدمات ناباروری در سال جاری توسط سازمان بیمه سلامت ایران در تعهد قرار گرفت.

مدیرکل بیمه سلامت ایلام تصریح کرد: بنابراین زوجین می توانند از خدمات سه دوره ناباروری در طول یکسال شامل ivf ، میکرواینجکشن، iui،fet، با پوشش بیمه ای ۹۰ درصد تعرفه بخش دولتی در مراکز ناباروری دولتی و ۹۰ درصد تعرفه بخش عمومی غیر دولتی در بخش های عمومی غیردولتی خیریه موقوفه و خصوصی بهره مند شوند.

رحیمی یادآور شد: بر اساس این دستورالعمل زوجین نابارور در سامانه نشان دار می شوند و خدماتی مانند داروها و پاراکلینیک را دریافت می کنند.

آفتاب ایلام، ۳۵۰ هزار در استان ۵۸۰ هزار نفری ایلام تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند. نویسنده: سمیه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان