یکشنبه، 19 آذر 1402| 10 December 2023

آفتاب ایلام - اغراق نیست اگر بگوییم امروز روز آرامش و استراحت برای  همه کاندیداهای »ماراتن بزرگ سیاسی دوم اسفند» است خواه آنان‌که موفق به حدنصاب آرا شدند و به مجلس راه یافتند و خواه آنان که موفق به کسب کرسی سبز پالمان نشدند.


حقیقت این است که شرکت در انتخاباتی چون مجلس و تلاش برای جلب اعتماد و کسب آرای اکثریت شهروندان که سلایق و دیدگاه‌های گوناگون و حتی معارض دارند، کاری دشوار است و همین موضوع موجب می‌شود برخی نامزدها، نه‌تنها در یک بازه یک‌هفته‌ای تبلیغات بلکه در یک پروسه دو تا سه‌ساله وارد این کارزار میشوند و شبانه‌روز در تلاش و تکاپو هستند تا خود را به مردم بشناسانند و درنهایت موفق به کسب اکثریت آرا شوند.


ما بر خود وظیفه می‌دانیم از تمام نامزدها در حوزه‌های انتخابیه استان ایلام که طی چند ماه اخیر لذت و آرامش را بر خود حرام کردند و با مردم شهر و روستا نشستند تا بتوانند اعتماد آنان را جلب کنند قدردانی می‌کنیم، همان افرادی که صادقانه در تحقق «مشارکت حداکثری» تلاش کردند و موجب شدند طبقات مختلف مردم در جمعه دوم اسفند بر سر صندوق‌ها حاضر شوند.


تردیدی نیست که این افراد طی چند ماه جامعه طرفداران خود را تشویق به مشارکت در انتخابات کردند و همین اقدام، موجب گرم شدن تنور رقابت‌ها شد ضمن این‌که در سایر شهروندان نیز انگیزه ایجاد کرد تا نسبت به همه نامزدها، اطلاعات کافی کسب کنند سپس اقدام به رأی دادن نمایند. قد درانی کرده و چند نکته را خطاب به آنان یادآوری کنیم:


اول این‌که از صبح روز سوم اسفندماه و با اعلام نتایج قطعی رقابت‌ها، فصل مبارزات انتخاباتی تمام شد و باید فصلی نو را با هم‌گرایی آغاز کنند و دلخوری‌های احتمالی دوران رقابت‌ها را به فراموشی بسپارند و از این نکته غافل نشوند که دوران رقابت، ادبیات خود را داشت اما امروز که رقابتها تمام شد و وکیلان مردم در «خانه ملت» مشخص شدند و چند ماه آینده، مجلس جدید تشکیل خواهد شد، ادبیات نمایندگان و حتی نامزدها نیز باید تغییر کند و بنا بر اقتضای زمان باشد.


دوم این‌که  نمایندگان جدید مردم در مجلس یازدهم در تمام ماه‌های قبل، مشغول انتقاد و داده به مردم بودند و امروز باید در اندیشه برنامه‌هایی باشند تا این وعده‌ها را صورت تحقق ببخشند و اگر این کار را نکنند قطعاً مردم در انتخابات بعدی تکلیف خود را با آنان یکسره خواهند کرد.


سوم این‌که به مجمع نمایندگان استان ایلام در دوره دهم مجلس شورای اسلامی توجه کنند و به دنبال دلیل غیبت همه آنان در مجلس یازدهم باشند. چرا حتی یک‌تن از اعضای مجمع نمایندگان استان ایلام برای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی انتخاب نشد؟
بی‌تردید یکی از عوامل ریشه‌ای این خانه‌تکانی بزرگ، این بود که مردم به نمایندگان، چک سفید امضا ندادند و نمایندگان نباید با خود این تصور را داشته باشند که در صورت حضور در یک دوره، در ادوار بعدی نیز موفق به رأی اعتماد مردم خواهند شد    .


چهارم این‌که  مجلس شورای اسلامی به تغییر بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی باید «عصاره فضایل ملت» باشد. پس از ورود رسمی به «خانه ملت» تلاش کنند رفتاری شایسته و در شأن نام مردم حوزه‌های انتخابیه ایلام داشته باشند و همانند برخی اعضای مجلس دهم به‌گونه‌ای رفتار نکنند که دیگران تصور کنند تنها در اندیشه منافع فردی و حزبی خود هستند و ارزشی برای مردم قائل نیستند.

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان