سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام|  استاندار ایلام گفت: این استان به دلیل امنیت بالای سرمایه گذاری و دارا بودن منابع عظیم نفت و گاز ظرفیت بالایی برای گسترش مبادلات مرزی دارد.

آفتاب ایلام به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، حسن بهرام نیا در نشست مشترک سفرا و سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه و استانداران استان های مرزی که با حضور وزرای کشور و امور خارجه برگزار شد، بر ضرورت افزایش میزان صادرات، گسترش مبادلات مرزی و توسعه اقتصادی استان تاکید کرد.

وی ایلام را استانی بکر با قابلیت های ویژه اقتصادی ذکر کرد و گفت: ایلام با دارا بودن منابع غنی انرژی، امنیت بالای سرمایه گذاری، موقعیت ژئوپلیتیک، ژئو اکونومیک و ژئو کالچر، اکنون دروازه سرمایه گذاری و توسعه صادرات ایران به غرب آسیا و مدیترانه است و از طرفی هم در جغرافیای فرهنگی تشیع بعنوان سرزمین خادم الحسین و دروازه عتبات عالیات است.

استاندار ایلام تاکید کرد: ایلام اکنون برای توسعه مناسبات فرهنگی مدخلی است برای عاشقان امام رضا (ع) که با برنامه ریزی ملی و اختصاص اعتبار هم ظرفیت های گردشگری آن بالفعل و هم اقتصاد اربعین شکوفا می شود.

بهرام نیا از انعقاد تفاهم نامه همکاری با سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق خبر داد و خواستار رفع موانع و مشکلات صادرات کالا و تسهیل در مبادلات تجاری و اقتصادی در عراق شد.

وی با بیان اینکه با تکمیل زیرساخت های منطقه آزاد تجاری مهران در آینده نزدیک، ظرفیت های جدیدی برای توسعه استان ایجاد می شود، افزود:روان کاری در مبادلات تجاری و اقتصادی در مرزهای های استان، بازارچه ها و پایانه مرزی مهران و همچنین رفع مشکلات تجار و موانع احتمالی داخل عراق در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان