سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام، هیئت های اروپایی در وین با عدم انعطاف لازم در زمینه مباحث تحریمی، روند گفتگوها را کند کرده اند و پس از هماهنگی با تیم آمریکایی، با گروکشی در زمینه تحریم ها به دنبال دریافت امتیازات هسته ای ...

آفتاب ایلام ، مذاکرات ایران و 1+4 در وین همچنان ادامه دارد، در همین راستا علی باقری، مذاکره کننده ارشد ایرانی، روز گذشته با انریکه مورا، هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام دیداری دوجانبه داشت، همچنین عصر دیروز، دیداری بین رئیس تیم ایرانی با رؤسای هیئت های سه کشور اروپایی در هتل کوبورگ برگزار شد.

بر اساس شنیده های خبرنگار تسنیم، طرف های اروپایی و همچنین آمریکا در زمینه مباحث تحریمی انعطاف و تعامل لازم را به خرج نداده اند اما در نقطه مقابل طرف ایرانی در حوزه هسته ای ابتکار عمل و تعامل سازنده ای را داشته است.

در همین حال، سه کشور اروپایی همزمان با مذاکرات وین در اقدامی عجیب بیانیه ای را صادر کردند تا بیش از پیش بر فضای جنگ روانی در روند مذاکرات بدمند. این بیانیه و تغییر لحن اروپایی ها که در تضاد با فضای مذاکرات بود، بعد از دیدار آنها با مذاکره کننده آمریکا صورت گرفت.

اروپایی ها تلاش می کنند ایران را متهم به عدم انعطاف در حوزه گفتگوهای هسته ای نشان دهند تا به این واسطه امتیازاتی را فراتر از برجام در حوزه هسته ای از ایران بگیرند هرچند که در حوزه تحریمی امتیازاتی کمتر از برجام را برای ایران مدنظر دارند.

تیم ایرانی فهرستی از اقدامات مخرب آمریکا همزمان با مذاکرات وین را ارائه کردبازی بزدل واشنگتن ـ تل آویو در مذاکرات وینالقای شکاف میان ایران، چین و روسیه؛ ایفای نقش رسانه های غربی در میدان جنگ ترکیبی علیه ایران

 

انتهای پیام/نویسنده: خبرگزاری تسنیم
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان