سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام ـ عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: نسبت به بازه زمانی که دولت برای اصلاحات در بودجه سال آینده فرصت داشت، بسیار موفق عمل کرده است.

«مصطفی طاهری» در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان در زمینه بودجه 1401 اظهار داشت: عدالت محوری یکی از مهم ترین ویژگی های لایحه بودجه سال آینده است.

وی با تأکید بر اینکه عدم کسری و تورم زا نبودن از بزرگ ترین خواسته های ما برای بودجه پیشنهادی دولت برای سال آینده بود، افزود: با توجه به فرصتی که دولت برای اصلاح ساختاری در لایحه بودجه داشت، می توان اعلام کرد که عملکرد بسیار خوبی از نظر اصلاحات مورد نظر داشته اند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاح تراز عملیاتی، عدالت محوری، توجه به مالیات بر درآمدها در بودجه 1401 مورد توجه بوده است، یادآور شد: در راستای اجرای طرح رتبه بندی معلمان نیز اعتباری بالغ بر 25 هزار میلیارد تومان دیده شده است.

اولویت مجلس در بررسی لایحه بودجه 1401 جلوگیری از کسری آن و کنترل قیمت ها استسازمان برنامه و بودجه: مقایسه بودجه سال 1400 و 1401 دستگاه ها غلط است/ بودجه 1401 دستگاه ها تجمیع شده استتخصیص بودجه اختصاصی به تکمیل "سد صفارود"/ سازمان محیط زیست مخالف است!

درآمدهای کسب و کارهای دیجیتالی ساماندهی می شود

وی همچنین در ادامه به کسب و کارهای الکترونیکی اشاره کرد و افزود: درآمدها و تبادل پول در این نوع کسب و کارهای دیجیتالی هیچ گونه حساب و کتابی نداشته و باید مورد ساماندهی قرار گیرد که در این راستا بانک مرکزی وارد عمل شده است.

وی ثبات اقتصادی را یکی از بزرگترین نتایج اصلاحات در بودجه 1401 عنوان کرد و گفت: در سال گذشته یکی از دلایل اختلاف مجلس انقلابی و دولت وقت عدم ثبات بودجه بود. مشکلات بسیار زیادی هم بودجه سال 1400 داشت و تا حد توان مجلس انقلابی مقابل دولت وقت ایستاد تا مشکلات بودجه حل شود. خوشبختانه بودجه 1401 بسیار کامل تر نسبت به سال گذشته است.

طاهری تشریح کرد: واقعیت این است که باید به سمتی حرکت کنیم که وابستگی بودجه به نفت کاهش یابد؛ امیدواریم این اتفاق در این چهار سال صورت بگیرد.

انتهای پیام/ش/نویسنده: خبرگزاری تسنیم
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان