سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام| مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از رفع تصرف ۲۵ هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان چرداول (بخش آسمان آباد) با اجرای حکم قضایی توسط یگان حفاظت از اراضی این اداره کل خبر داد.

آفتاب ایلام |عبدالله بهادری روز سه شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: با اجرای حکم قضایی یگان حفاظت اراضی ملی و دولتی راه و شهرسازی استان ایلام ۲۵ هزار متر مربع از اراضی ملی شهرستان چرداول به ارزش بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال و ۲۶۴ متر از اراضی ملی شهر ایلام نیز با رفع تصرف فوری به ارزش نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان از تصرف اشخاص سودجو خارج شد.

وی با اشاره به دیگر اقدامات یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی ایلام در خصوص رفع تصرف اراضی ملی، افزود: ۲۸ هزار و ۹۵۰ متر مربع از اراضی ملی این استان به ارزش ۴۸۰ میلیارد ریال در سال جاری با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی رفع تصرف شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام یادآور شد: این میزان رفع تصرف اراضی ملی طی ۶۹ عملیات از دست اشخاص فرصت طلب و سودجو توسط یگان حفاظت از اراضی ملی اداره کل راه و شهرسازی استان با همکاری و همراهی دستگاه قضا و نیروی انتظامی استان خارج شده است.

بهادری بیان کرد: سه هزار و ۹۰۰ متر مربع از این میزان رفع تصرف مربوط به ۱۰ عملیات رفع تصرف در آبان ماه سال جاری بوده که ارزش مادی آن نزدیک به ۱۰۰ میلیارد ریال است.

وی با تقدیر از تعامل و همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی استان یادآور شد: به طور حتم و با قاطعیت با سودجویانی که قصد تعدی و دست درازی به اراضی ملی و بیت المال را دارند، برخورد قانونی خواهیم کرد و برای تحقق این امر مهم از کلیه توان اجرایی و قانونی خود استفاده می کنیم.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی اداره کل راه و شهرسازی ایلام نیز در این خصوص گفت: یگان حفاظت این اداره کل با قاطعیت تمام مقابل افراد سودجو و فرصت طلب ایستاده و دست متجاوزان به اموال عمومی و بیت المال را کوتاه می کند.

فریدون یاسمی افزود: مردم در معاملات خود شرایط احتیاط را رعایت کرده و پس از استعلامات لازم از اداره کل راه و شهرسازی و سایر ادارات مربوطه نسبت به خرید ملک اقدام کنند و در مواجهه با زمین خواری با شماره تلفن شبانه روزی ۱۶۵۶ یگان حفاظت اطلاع دهند.

استان ایلام با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت و ۲ میلیون هکتار مساحت و با داشتن ۴۲۳ کیلومتر مرز با کشور عراق در غرب کشور قرار دارد.

۸۷ درصد مساحت استان ایلام را جنگل ها، مراتع و عرصه های ملی تشکیل می دهد.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان