سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام |رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام گفت: میزان اعتبارات استان در لایحه بودجه سال 1401 مبلغ سه هزار و ۳۷۴ میلیارد تومان بودجه استان ایلام است. رحمت اله قیصوری افزود: لایحه بودجه سال ۱۴٠۱ اولین بودجه دولت سیزدهم در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اصلاح ساختار بودجه و در راستای برنامه های عدالت محور و پیشرفت کشور تدوین گردیده است. در این لایحه سیاست مالی که در این بودجه دیده شده است رشد اقتصادی، ارتقا بهره وری، تولید و اشتغال، نگرش فرابخشی، توجه به اقتصاد دانش بنیاد، محرومیت زدایی و صیانت از محیط زیست می باشد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام اضافه کرد: از امتیازات مهم بودجه سال آینده عدالت در پرداخت حقوق کارمندان، توجه به مناطق محروم، هدایت یارانه ها به سمت اقشار کم برخوردار است.
وی اظهار داشت: لایحه ی بودجه ۱۴۰۱ اولین بودجه بر اساس آمایش سرزمین بوده که آغازی برای توسعه ی پایدار بر اساس عدالت سرزمینی خواهد بود.
مهندس قیصوری گفت: بودجه کشور در بخش منابع عمومی دولت 17.8 درصد رشد داشته که از یک میلیون و 277 هزار 920 میلیارد تومان به یک میلیون و 505 هزار239 میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی ادامه داد: اعتبارات تملک دارایی های کشور با اعتبارات رشد اقتصادی ۴۳ درصد و تملک دارایی بدون اعتبارات رشد اقتصادی ۴ درصد رشد را نشان می دهند.
این مقام مسئول بیان داشت: بودجه استان ایلام در لایحه بودجه سال 1401 در بحث اعتبارات عمرانی 26.4 درصد رشد دارد و از 2 هزار و 167 میلیارد تومان به 2 هزار و 739 میلیارد تومان افزایش یافته و بودجه هزینه ای استان نیز از 506 میلیارد تومان به 635 میلیارد تومان معادل 25.5 افزایش داشته است .
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان افزود: مجموع اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای و هزینه ای استان در لایحه بودجه سال آینده از 2 هزار و 673 میلیارد تومان به سه هزار و 374 میلیارد تومان با رشد 26.2 درصد افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: سرانه اعتبارات استان در مصارف استانی به ازای جمعیت معادل 33 میلیون ریال است در حالی که میانگین کشوری 11 میلیون ریال است در واقع سرانه اعتبارات استان سه برابر متوسط سرانه اعتبارات استان های کشور می باشد.
رحمت اله قیصوری در پایان گفت: بودجه هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه استان (مصارف استان) از ده استان کشور (استانهای زنجان، چهارمحال و بختیاری، سمنان، یزد، قم، قزوین، خراسان شمالی، البرز، مرکز و همدان بیشتر است.

آخرین اخبار حوزه اقتصاد را در صفحه اقتصادی آفتاب ایلام بخوانید

همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان