یکشنبه، 12 آذر 1402| 03 December 2023

آفتاب ایلام |مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام در ادامه به جابجایی بیش از ۴ میلیون کالا در استان خبر داد

به گزارش آفتاب ایلام؛ نورالله دلخواه روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام به فراررسیدن روز ملی حمل و نقل اظهار داشت: سالانه ۹۵ درصد جابجایی کالا در ایلام توسط بخش حمل و نقل عمومی جاده ای انجام می شود که این بخش نیز داری قابلیت ها امکانات گسترده ای در سطح کشور است.

وی بیان داشت: از ابتدای سال گذشته تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ در مجموع ۹۶۸ هزار و ۲۵۸ نفر در استان جابجا شده است که در هشت ماه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل تعداد سفر و مسافر ۱۵ درصد افزایش یافته است.

دلخواه افزود: در حال حاضر۵۴ شرکت در بخش حمل و نقل بار  و ۷۴ شرکت و موسسات مسافربری در اسان ایلام فعال می باشد


مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: طی ۸ ماهه سال جاری در بخش ترانزیت کالا بیش از ۴۷ هزار و ۸۹۱ هزار تن کالا از پایانه مرزی شهید قاسم سلیمانی مهران تخلیه  و حمل یکسره شد.

وی گفت: بخش حمل و نقل از سه بخش حمل و نقل کالا ، مسافر و ترانزیت بین المللی تشکیل شده که هر یک از این بخش ها دارای امکانات و توانمندیها و قابلیت های خاص هستند.

وی افزود: حمل و نقل مسافر عمومی جاده ای بین شهری متشکل از سه بخش اتوبوسی، مینی بوسی و سواری کرایه می باشد که با سرمایه گذاری بخش خصوصی بیش از ۹۸ درصد غیر دولت و با هدایت و نظارت اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان ایلام فعالیت دارند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام در خصوص عبور مسافرین از پایانه مرزی شهید قاسم سلیمانی مهران نیز افزود: همچنین در این مدت بیش از ۲۵۰ هزار و ۷۳۱ نفر از  این مرز تردد داشته اند که از این تعداد ۱۶۸ هزار و ۹۳۳ نفر ورود و خروج ایرانی و بیش از ۸۲ هزار نفر ورود و خروج  نیز اتباع خارجی بوده اند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه بیش از ۲۵میلیون و ۶۳۴ هزار وسیله نقلیه از محورهای استان تردد داشته اند که این تعداد نسبت مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد افزایش داشته است.

دلخواه بیان داشت: همچنین بیش از ۲ میلیون و ۸۸۶ هزار تردد وسایل نقلیه سنگین ثبت شده است که این تعداد نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد افزایش نشان می هد.

وی یادآور شد: بیشترین تردد مربوط به محورهای ایلام- ایوان با یک میلیون و ۲۶۱ هزار و ایلام_بدره با بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزار تردد توسط دوربین ترددشمار ثبت شده اند.


۱۳۵ کیلومتر از راه اصلی و روستایی استان ایلام روکش آسفالت شده اند

وی با بیان اینکه ۱۳۵ کیلومتر راه اصلی و روستایی روکش آسفالت شده اند، تصریح کرد: طی سال یکسال گذشته و ۸ ماهه سال جاری ۸۱ کیلومتر از راه های اصلی و۵۴ کیلومتر از راه های روستایی استان روکش آسفالت شده اند.

مدیرکل راهداری ایلام اضافه کرد: در بحث انجام عملیات لکه گیری آسفالتی راه های اصلی و فرعی استان به میزان حدود ۱۶ تن در طول ۲۷۰ کیلومتر و ۳۹ کیلومتر از راه های چهارخطه با نصب نیوجرسی و گاردریل جداسازی شد.

وی در ادامه از اجرای ۳۲ کیلومتر سیستم روشنایی راهها و تونل ها و نگهداری ۱۷۴ چراغ چشمک زن و ۹ برج نوری در استان خبر داد و گفت: از سال گذشته تا پایان آبان ماه سال جاری توسط اداره کل راهداری استان ۲۰۷۰ تابلو، علائم و تجهیزات ایمنی در راه های ایلام نصب، ۱۵۷۴ تابلو و علائم ایمنی تعمیر، ۷۴ متر مربع تابلو اطلاعاتی راه ها نصب و تعمیر، ۱۰۶ کیلومتر ایمن سازی موقعیت پرتگاهی راهها با اجرای خاکریز،  ۹۵ دستگاه پل بزرگ و کوچک تعمیر و مرمت، ۴۶نقاط پرحادثه و دارای پتانسیل اصلاح و رفع و عملیات تنقیه و لایروبی و دریواسیون ۱۲۰ دستگاه پل بزرگ و کوچک انجام شده است.

دلخواه اضافه کرد: همچنین در این مدت ۲۲ دستگاه پل و آبرو از جمله پل چم نمشت دره شهر، حسن گاوداری سیروان، پل فلزی خرپایی دوم بانرحمان،پل بزرگ جزمان هلیلان با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد احداث شده است.نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان