سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام| سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه اخیر طرف های اروپایی برجام تأکید کرد هر بیانیه ای درباره برجام که در آن به تقصیر آمریکا اشاره نشده باشد، صرفا بیان کننده اوج جهل صادرکنندگان آن نسبت به واقعیت ...

آفتاب ایلام، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه شب در پیامی توئیتری به شدت از بیانیه طرف های اروپایی برجام که در آن تلاش شده است جمهوری اسلامی ایران به عنوان مقصر وضعیت کنونی برجام و طولانی شدن مذاکرات وین معرفی شود، انتقاد کرد.

خطیب زاده در توئیتر نوشت: هر بیانیه ای درباره برجام که در آن به تقصیر آمریکا اشاره نشده باشد، صرفا بیان کننده اوج جهل صادرکنندگان آن نسبت به واقعیت است.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر تروییکای اروپایی می خواهد به عنوان یک شریک منصف جدی گرفته شود، باید مانند یک شریک منصف رفتار کند.

سخنگوی وزارت خارجه در پایان خاطرنشان کرد: برای ایران، برجام آن زمانی «از درون تهی شد» که منافع وعده داده شده آن محقق نشد. آن منافع باید بالاخره تحقق یابد.

ابراز نگرانی تکراری تروئیکای اروپایی از پیشرفت برنامه هسته ای ایراناولیانوف: موضع اروپایی ها در مذاکرات وین تعجب برانگیز استمذاکرات وین؛ خواسته های فرابرجامی غرب با تکرار «شیرینی های آدامسی» در رفع تحریم هاگروکشی تحریمی اروپایی ها در مذاکرات

انتهای پیام/.نویسنده: سمیه محمدی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان