سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام| ایران در اقدامی داوطلبانه، اجازه جایگزینی دوربین های جدید به جای دوربین های آسیب دیده در مجتمع تسا در کرج را به آژانس داده است.

آفتاب ایلام|، یکی از موضوعات فی مابین ایران و آژانس که در دو سفر شهریورماه و آذرماه  گروسی به تهران مطرح شده بود، با ابتکار عمل ایران از بروز سوءتفاهم در روابط ایران و آژانس جلوگیری کرد.

ایران در قبال درخواست آژانس در خصوص تعویض دوربین های آسیب دیده در اقدام خرابکارانه علیه مجتمع تسا در کرج از ابتدا به صراحت اعلام کرده بود که تا زمانی که نهادهای مسئول، بررسی های فنی و امنیتی خود را به روی دوربین های مذکور انجام ندهند، اجازه سرویس یا تعویض دوربین ها  داده نخواهد شد.

از سویی؛ ایران با یادآوری وظیفه صیانتی آژانس در قبال اعضای خود بر لزوم واکنش مدیرکل آژانس به اقدامات تروریستی و خرابکارانه علیه برنامه هسته ای کشورمان به عنوان حداقلی ترین کار ممکن تأکید داشت.

بر این اساس و به دلیل اتمام بخش اصلی بررسی های قضایی امنیتی  به روی دوربین های آسیب دیده و همچنین نظر به اقدام آژانس در محکوم کردن خرابکاری در مجتمع تسا و پذیرش بررسی فنی دوربین ها از سوی کارشناسان ایران قبل از نصب، ایران در اقدامی داوطلبانه، اجازه جایگزینی دوربین های جدید به جای دوربین های آسیب دیده را به آژانس داده است.

نکته مهم این که؛ صدور این مجوز به هیچ وجه نقض کننده قانون مجلس شورای اسلامی نیست و بر اساس همان قانون، تصاویر ضبط شده توسط این دوربین های جدید مانند تصاویر دوربین های قبلی در اختیار آژانس قرار نخواهند گرفت و همچنان نزد سازمان انرژی اتمی ایران محفوظ خواهند ماند.

پیشرفت های قابل توجه در مذاکرات ایران و آژانس/ احتمال تفاهم قریب الوقوعامیرعبداللهیان: به توافق خوبی با آژانس دست پیدا کردیم

منبع: نورنیوز

انتهای پیام/+نویسنده: خبرگزاری تسنیم
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان