دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: مجوز اجرای گازرسانی به ۲۱ روستای منطقه زردلان در شهرستان هلیلان صادر شد.

عباس شمس اللهی مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگار آفتاب ایلام از صدور مجوز اجرای گازرسانی به ۲۱ روستای منطقه زردلان در شهرستان هلیلان خبر داد و گفت: این مجوز با پیگیری های صورت گرفته توسط شرکت گاز استان ایلام و افزایش ۳ برابری میزان سرانه مصوب گازرسانی هر خانوار، برای گازرسانی به ۲۱ روستای منطقه زردلان شهرستان هلیلان از مدیریت گازرسانی شرکت ملّی گاز ایران اخذ شده است. 

وی افزود: این روستاها شامل پیازآباد، گراب، بان قلا، بان لکان، بیشی علیا، پیامن سفلی و علیا و وسطی، تورم، چاله چاله، رودبره، سرچلوسکان سفلی و علیا، سرویان، سول آباد، شهمیار، گاودول، گولاب، کله که، تیراندازکه، کپرکه هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه سرانه هزینه گازرسانی برای هر خانوار در این روستاها ۳۲۰ میلیون ریال برآورد شده است، اظهار داشت: در حال حاضر میزان بهره مندی خانوارهای روستایی شهرستان هلیلان از گاز طبیعی ۸۰ درصد است که با گازرسانی به این تعداد روستا که در مرحله انتخاب پیمانکار می باشد، به ۹۹ درصد خواهد رسید.

وی با بیان اینکه برای این تعداد روستا، ۶۰ کیلومتر شبکه توزیع اجرا خواهد شد، تصریح کرد: عملیات گازرسانی به ۲ روستای داربید کرنی و گراب نیز هم اکنون در دست اجراست و این دو روستا نیز به زودی گازدار خواهند شد.

شمس الهی افزود: شرکت گاز استان برای گازرسانی به ۶ روستای باقیمانده شهرستان که دارای قابلیت گازرسانی بوده و شامل روستاهای داروند، میدر علیا و سفلی، گلدره، چال خشک، چشمه کبود هستند، در حال برنامه ریزی، طراحی مسیر، تهیه اسناد مناقصه و انتخاب پیمانکار است که عملیات اجرایی آنها در سال آینده شروع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: این مجموعه به منظور ارائه خدمات رسانی مطلوب به مناطق کمتر برخوردار و رفع محرومیت، جلوگیری از مهاجرت روستائیان، جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و قطع درختان، کاهش آلودگی محیط زیست ناشی از استفاده از سایر سوخت ها و نیز در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی خانوارهای روستایی، توسعه گازرسانی به صورت فراگیر را در دستور کار قرار داده است.

شمس اللهی خاطرنشان کرد: با گازرسانی به این ۲۱ روستا بیش از ۴۰۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند، گفت: برای گازرسانی به این تعداد روستا بیش از ۱۲۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت ملّی گاز ایران هزینه می شود.

شمس اللهی با اشاره به اینکه تلاش می شود با گازرسانی به مناطق محروم استان پسوند محرومیت از دنباله نام این دیار حذف شود، افزود: منطقه زردلان از توابع شهرستان هلیلان یکی از مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان ایلام است که در حال حاضر اکثر روستاهای آن از امکانات اولیه محروم هستند.

انتهای پیام/نویسنده: سمیه محمدی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان