سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام- مدیرکل بحران استانداری ایلام گفت: عدم اجرا و یا سهل انگاری در اجرای مصوبات ستاد بحران به بهانه توجیه مالی مسوولیت پاسخگویی را از مدیران ساقط نمی کند.

آفتاب ایلام، آیت قیصربیگی شامگاه چهارشنبه  در نشست ستاد مدیریت بحران چرداول ضمن قدردانی از عملکرد خوب این ستاد در حادثه آتش سوزی سیلندر گاز شباب، خواستار اجرایی شدن مصوبات ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان به ویژه مصوبات اقدامات احتیاطی فصل سرما شد.

وی افزود: برخی موارد مشاهده می شود مدیران نبود امکانات و بودجه مالی را بهانه عدم اجرای مصوبات ستاد مدیریت بحران عنوان می کنند، این در حالی است که این مصوبات به نوعی شرح وظایف آن مسوول بعنوان مدیر بحران دستگاه متبوع است.

قیصربیگی، اجرای قانون در حوزه مدیریت بحران را موثرترین راه پیشگیری از حوادث و کاهش خسارت در هنگام بلایای طبیعی عنوان کرد و بیان داشت: نباید در اجرای قوانین حوزه مدیریت بحران ملاحظه کاری و یا سهل انگاری شود.

وی با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی استان، بر آمادگی اعضای ستاد مدیریت بحران تا عبور این سامانه بارشی تاکید کرد و یادآور شد: لازم است در چنین شرایطی اعضای ستاد مدیریت بحران برای رویارویی با هرگونه حادثه احتمالی در آماده باش کامل باشند.

بر اساس این گزارش مدیرکل مدیریت بحران استان به همراه فرماندار و اعضای ستاد مدیریت بحران چرداول در مراسم بهره برداری از سه ایستگاه شتاب نگار در شهرستان شرکت کردند.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان