سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام

وضعیت شیوع کرونا در ایلام پایدار است

۱۴۰۰/۰۹/۲۴ ۱۸:۰۶ چاپ کدخبر: 16835

آفتاب ایلام- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: وضعیت کرونا در استان پایدار و آرامش نسبی در خصوص ابتلا و شیوع بیماری حکم فرماست.

آفتاب ایلام- جهانگیر رستمزاد روز چهارشنبه در نشست قرارگاه استانی کرونا اظهار داشت: رسانه های استان در ۲ سال شیوع کرونا بدون هیچ چشمداشتی پای کار بودند و نیاز است از آنها تجلیل شود.

وی افزود: تلاش آنان در کارگروه رسانه ای کرونا، فضای مجازی چه در بحث آگاهی بخشی به مردم در مورد رعایت پروتکل ها و چه در مورد ترغیب آنها برای واکسیناسیون قابل تقدیر است.

معاون استاندار ایلام، از معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خواست از فعالان این عرصه تجلیل شود.

رستمزاد یادآور شد: چه در دوره استاندار قبل و چه اکنون پیگیر اعتبار برای تجلیل از فعالان رسانه ای استان در بحث کرونا بوده ام.

وی، از رسانه های استان خواست برای ترغیب مردم به منظور تزریق دز سوم واکسن کرونا پای کار بیایند.

معاون استاندار ایلام اظهار داشت: اکنون حدود سه الی چهار ماه از تزریق دز دوم واکسن کرونا گذشته و باید افراد برای تزریق دز سوم مراجعه کنند.

رستمزاد اضافه کرد: اکنون آمار واکسیناسیون دانش آموزی در ایلام به ۹۰ درصد رسیده و آمار واکسیناسیون عمومی نیز درصد قابل قبولی است.

رعایت پروتکل ها در مدارس با جدیت پیگیری شود

رستمزاد از آموزش و پرورش ایلام خواست نسبت به نظارت و پیگیری مسایل بهداشتی، رعایت پروتکل ها، زدن ماسک و تهویه کلاس ها توجه جدی داشته باشد.

وی افزود: همچنین تزریق واکسیناسیون دز دوم دانش آموزی باید توسط مدیران مدارس پیگیری شود.

رییس قرارگاه استانی کرونا در ایلام همچنین خواستار پیگیری و اجرایی شدن مدیریت هوشمند در رابطه با کرونا شد و گفت: با اجرای مدیریت هوشمند در صورت شیوع پیک جدید
از طریق سامانه می شود به سرعت وضعیت را مدیریت و کنترل کرد.

انتهای پیام/نویسنده: سمیه محمدی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان