سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام| مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: فم تور گردشگری فرصتی بسیار خوب برای شناسایی ظرفیت های ایلام در تمامی بخش هاست.

آفتاب ایلام ، عبدالمالک شنبه زاده روز چهارشنبه در نشست مشترک فعالان گردشگردی عراق و ایلام اظهار داشت: برای رونق گردشگری استان ایلام مشکلات و موانع را احصا و در اسرع وقت برطرف می کنیم.

وی افزود: استفاده از نظرات و پیشنهادات کارشناسان ۲ کشور در گسترش فعالیت های گردشگری کشورها بسیار تعیین کننده و اثرگذار است و می تواند به رونق گردشگری در ۲ کشور منجر شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام ادامه داد: ایلام برای گردشگران عراقی همواره بعنوان یک مسیر در نظر گرفته شده، به دلیل اینکه ما بخوبی نتوانسته ایم ظرفیت ها را معرفی کنیم.

شنبه زاده با اشاره به ظرفیت گردشگری سلامت در ایلام نیز افزود: بیمارستان فوق تخصصی با مجوز آی پی دی که خیلی از خدمات پزشکی را به گردشگران ارایه می دهد در ایلام آماده خدمت رسانی به گردشگران است. 

وی تاکید کرد: ایلام بعنوان عروس زاگرس بدلیل زیبایی های طبیعی فوق العاده و جنگل های انبوه بلوط، رودخانه ها و کویر ظرفیت بسیار زیبای خوبی برای توسعه گردشگری دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام تصریح کرد: مهم ترین هدف برگزاری فم تور در ایلام شناسایی ظرفیت های گردشگری و اینکه این استان مقصد گردشگران باشد.

شنبه زاده ابراز امیدواری کرد: بخش دولتی و خصوصی کشور ایران و عراق با تعامل و همگانی بسته های گردشگری هر استان را به هم معرفی کرده تا بتوانیم از ظرفیت هم استفاده کنیم.

به گزارش ایرنا، ۱۲ فعال گردشگری به مدت سه روز از ظرفیت های گردشگری ایلام بازدید می کنند.

انتهای پیام/سمیه محمدینویسنده: سمیه محمدی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان