سه شنبه، 02 مرداد 1403| 23 July 2024

آفتاب ایلام| رییس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: سامانه بارشی تا اوایل هفته آینده آسمان استان را تحت تاثیر ناپایداری های خود قرار می دهد.

مجتبی میهن پرست روز چهارشنبه در گفت و گو با آفتاب ایلاماظهار داشت: فعالیت اصلی این سامانه از ظهر جمعه هفته جاری شروع می شود و تا روز یکشنبه هفته آینده این بارش ها ادامه خواهد داشت.

وی افزود: دامنه پراکنش این سامانه ریزشی در روزهای شنبه و یکشنبه نواحی شمالی و از جمعه تا یکشنبه مناطق جنوبی و شرق است و کل استان را در این مدت در بر می گیرد و به صورت نقطه ای در برخی مناطق تقویت می شود.

میهن پرست ادامه داد: از امروز هوای نقاط مختلف استان تحت تاثیر این سیستم بارشی ابرناک شده و احتمال بارش پراکنده باران در روز پنجشنبه دور از ذهن نیست.

وی اضافه کرد: وزش باد، کاهش دمای سه تا پنج درجه، رگبار، رعد و برق، صاعقه و بارش تگرگ در مناطق مستعد از جمله پیامدهای جوی این سامانه است.

وی در مورد قدرت ریزشی این سیستم هم یادآور شد: بر اساس بررسی الگوهای ماهواره ای میزان بارش ها از متوسط به بالا بوده و برای آن هشدار رنگ نارنجی صادر شده است.

آفتاب ایلام، از ابتدای سال جاری آبی تاکنون دره شهر با ۶۶ میلیمتر بیشترین بارش و مهران با ۲.۱ ملیمتر کمترین دریافت نزولات جوی را داشته مقدار بارش های شهر ایلام هم ۳۱.۵ میلیمتر بوده است.

میزان بارش ها در سال آبی جاری تاکنون کمتر از حد نرمال بوده است.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان