سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام| مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام با اشاره به بارش باران در ۲۴ ساعت گذشته گفت: تمام راههای مواصلاتی اصلی و فرعی استان با تلاش نیرو های راهداری، باز و تردد خودرو ها در آن جریان دارد.

آفتاب ایلام؛ نورالله دلخواه افزود: در حال حاضر ۳۴ گروه راهداری (ثابت و سیار) با ۲۲۸ نیروی انسانی در راهدارخانه‌های استان مستقر هستند و رفع مشکلات احتمالی، برف روبی و نمک پاشی نقاط مختلف جاده‌ای را بر عهده دارند.

وی با اشاره به ذخیره سازی ۱۰ هزار تن ماسه و نمک به منظور بازگشایی راه‌ها در زمان وقوع برف و یخبندان، در ۱۴ راهدارخانه استان تصریح کرد: اقداماتی مانند لایروبی دهانه پل‌ها، بستر رودخانه‌ها و شانه‌سازی محل‌هایی که تخریب شده برای فصل سرما انجام شده است.

دلخواه عنوان کرد: همچنین برای جلوگیری از بسته شدن راه‌های روستایی در هنگام بارش نزولات آسمانی با دهیاری‌ها و بخشداری‌های استان هماهنگی‌های لازم به عمل آمده و در صورت نیاز از ظرفیت این نهاد‌ها به منظور پاکسازی و برف‌روبی استفاده می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای ایلام  یادآور شد: مردم در هنگام سفر‌های زمستانی با شماره گیری ۱۴۱  می توانند از اطلاعات راه‌های استان و کشور مطلع شوند.

 استان ۲۰ هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای ۱۱۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۶۴۸ کیلومتر راه روستایی است.

سامانه بارشی که از دیروز وارد استان ایلام شده است همچنان در مناطق مختلف استان فعال است.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ایلام

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان