پنجشنبه، 16 آذر 1402| 07 December 2023

آفتاب ایلام |معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام از رصد و نظارت بر اجرای دقیق طرح مدیریت هوشمند کرونا در راستای حفظ سلامت عمومی مردم ایلام خبر داد. 

آفتاب ایلام، الیاس فتاحی عصر امروز در نشست ستاد مقابله با کرونا در استان ایلام با اشاره به ضرورت نظارت، رصد و اجرای دقیق طرح مدیریت هوشمند کرونا در استان ایلام گفت:  رصد  و نظارت بر اجرای دقیق طرح مدیریت هوشمند کرونا در راستای حفظ سلامت عمومی مردم ایلام است و اغماض در اجرا و نظارت بر آن پذیرفته نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام گفت: اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا در استان ضرورتی است که می‌تواند کاهش حاصله از اقدامات پیشگیرانه در شیوع کرونا را تثبیت کند و از بازگشت دوباره شیوع، ابتلا و افزایش کرونا جلوگیری کند.

وی اجرای مدیریت هوشمند را وظیفه تمام دستگاه‌های مسئول عنوان کرد و افزود: اجرای نظام مدیریت هوشمند و دقیق کرونا نیازمند همکاری همه بخش های‌دولتی و خصوصی است.

فتاحی استمرار اقدامات واکسیناسیون را به طور مداوم و مستمر برای آن دسته از افرادی که تا کنون موفق به تزریق واکسن نشده‌اند را خواستار شد و گفت: روند واکسیناسیون در استان ایلام، روند قابل قبولی است اما آن دسته از افراد که تا کنون موفق به تزریق واکسن نشده‌اند نیز نباید فراموش شوند.

وی تزریق واکسن به افراد زیر 12 سال را منوط به ابلاغ دستور ستاد ملی کرونا عنوان کرد و گفت: تصمیمات استانی مقابله با کرونا تابع شرایط ابلاغی ستاد ملی کرونا است.

نکته پایانی سخنان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام آن بود که گفت: با توجه به سویه جدید کرونا، ضمن تشدید تست‌های مرزی و قرنطینه‌ها، مردم نیز باید پروتکل‌ها را با حساسیت بیشتری رعایت کنند.

محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام نیز در این نشست اظهار داشت: مدت زیادی است که شرایط پایداری را در کشور داریم، امیدواریم با رعایت پروتکل‌ها همچنان این شرایط کنترل شود و وارد پیک ششم نشویم.

وی گفت: تزریق دوز اول واکسن در استان 87 درصد و در تزریق دو دوز نیز نزدیک 73 درصد بوده است و  17 هزار و 713 نفر نیز دوز سوم را دریافت کرده‌اند.

جمیل صادقی‌فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام نیز به آمار واکسیناسیون در ایلام اشاره کرد و گفت:در گروه سنی 71 تا 80 سال 30 هزار و 24 نفر دز سوم را دریافت کرده‌اند که این تعداد 23 درصد جمعیت این رده سنی را شامل می‌شوند.

وی به دریافت دز سوم افراد سن 61 تا 70 سال اشاره و گفت: در این رده سنی نیز 4هزار و 456 نفر واکسن دریافت کرده‌اند که 15 درصد جمعیت این سن را شامل است.

وی به آمار جان باختگان استان ایلام در اثر کرونا گریزی زد و گفت:  در این مدت هزار و صد و 17  نفر در استان به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند که علت فوت اکثر آنان بیماری زمینه‌ای بوده است.

صادقی‌فر، "شب یلدا" و دورهمی‌های این شب را خطری جدی برای افزایش احتمالی تعداد مبتلایان به کرونا عنوان کرد و گفت:  با توجه به عادی انگاری‌های وسیعی مشاهده می‌شود، بیم افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در اثر دورهمی‌های این شب متصور است و پیشنهاد به مردم این است که دورهمی‌های این شب را در حداقل ممکن به انجام برسانند.

صادقی فر در ادامه به آمار واکسیناسیون دانش‌آموزان پرداخت و بیان داشت:  با همکاری آموزش و پرورش 91 درصد گروه سنی  12 تا 18 سال دانش آموزان دوز اول و 72درصد دز دوم را دریافت کرده اند.

سرهنگ پاسدارکرمرضا نصرالهی معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام نیز در این نشست به استمرار طرح شهید سلیمانی اشاره و گفت: طرح شهید سلیمانی همچنان با قوت خود باقیست و روند پذیرش بیماران در مرکز تنفسی شهید کشوری ایلام  همچنان به کار خود ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/نویسنده: سمیه محمدی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان