جمعه، 04 خرداد 1403| 24 May 2024

آفتاب ایلام : وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه طی بیانیه‌ای از وضع تحریم‌های جدید علیه ایران و حزب‌الله با همکاری شش کشور عربی منطقه خبر داد.

بر اساس این بیانیه که صبح روز چهارشنبه به وقت واشنگتن منتشر شده، دولت آمریکا به همراه دولت‌های بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی و امارات در اقدامی مشترک 25 شخص حقیقی، شرکت و بانک را به دلیل آنچه حمایت آنها از ایران و حزب‌الله می‌خوانند، هدف تحریم‌های مالی خود قرار داده‌اند.

آمریکا و شش کشور عربی فوق در اواسط سال 2017 نهادی را تحت عنوان هدف‌گیری تأمین مالی تروریسم (TFTC) تأسیس کردند تا به زعم خود با تروریسم (گروههایی که از نظر آنها تروریستی محسوب می‌شوند) مقابله کنند.

بر اساس بررسی‌های انجام‌شده از سوی خبرگزاری رویترز، تمامی اشخاص حقیقی، شرکت‌ها و بانک‌هایی که امروز چهارشنبه نامشان در فهرست تحریم‌های TFTC قرار گرفته، پیش از این در فهرست اشخاص و نهادهای تحت تحریم دولت آمریکا قرار داشته‌اند.

وزرات خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود مدعی شده است که 21 مورد از اهداف تحریم‌شده (اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی) با بنیاد تعاون بسیج مرتبط بوده‌اند و به تأمین منافع بانک‌ها و صنایع ایران در خاورمیانه و اروپا کمک می‌کرده‌اند. همچنین چهار شخص حقیقی نیز که از آنها به عنوان افراد وابسته به حزب‌الله لبنان نام برده شده، به دلیل آنچه دست داشتن آنها در فعالیت‌های عملیاتی، اطلاعاتی و مالی حزب‌الله در عراق خوانده شده، هدف تحریم قرار گرفته‌اند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان