دوشنبه، 25 تیر 1403| 15 July 2024
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران:

علائم اومیکرون چیست؟

۱۴۰۰/۰۹/۲۹ ۰۷:۴۸ چاپ کدخبر: 17000

آفتاب ایلام |عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گفت: عطسه، آبریزش بینی، خستگی و سر درد از مهم‌ترین علائم اومیکرون است و به گفته محققان واریانت اومیکرون علائمی شبیه به سرماخوردگی دارد.

میر شهرام صفری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران در خصوص علائم کرونای اومیکرون، اظهار کرد: خستگی یکی از علائمی است که در افراد مبتلا به واریانت اومیکرون مشاهده شده است، سویه اومیکرون ویروس کرونا باعث بروز خستگی و کاهش انرژی بدن می‌شود.

وی با اشاره به سایر علائم اومیکرون در افراد مبتلا، ادامه داد: بروز تب خفیف نیز از جمله علائم اومیکرون است. تب ناشی از سویه جدید اومیکرون معمولاً خفیف است و به خودی خود در مدت زمان کوتاه‌تری بهبود خواهد یافت.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران در خصوص تعریق شبانه و بدن درد در بیمارانی که به کرونا اومیکرون مبتلا شدند، افزود: تعریق شبانه در افراد مبتلا به اومیکرون ممکن است با علائم دیگر مانند بدن درد شدید همراه باشد.

وی با بیان اینکه بیماران مبتلا به اومیکرون سرفه‌های خشکی دارند، خاطرنشان کرد: افراد مبتلا به واریانت اومیکرون ممکن است علاوه بر سایر علائم، سرفه‌های خشک را همراه با تحریک گلو تجربه کنند.

صفری با تاکید بر اینکه بیماران مبتلا به اومیکرون به جای گلو درد ممکن است دچار خارش گلو شوند، تصریح کرد: عطسه، آبریزش بینی، خستگی و سر درد از مهم‌ترین علائم اومیکرون هستند و به گفته محققان واریانت اومیکرون علائمی شبیه به سرماخوردگی دارد.

منبع: ایمنانویسنده: سرویس سلامت
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان