یکشنبه، 13 آذر 1401| 04 December 2022
مدیر عامل شرکت برق ایلام:

روحانیون مدیریت مصرف را تبیین کنند

۱۴۰۰/۱۰/۱۲ ۲۳:۴۳ چاپ کدخبر: 17087

آفتاب ایلام |

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام با بیان اینکه روحانیون مدیریت مصرف را تبیین کنند گفت: از اقدامات شجاعانه دولت سیزدهم، اصلاح تعرفه مشترکین پرمصرف است.

  

به گزارش آفتاب ایلام؛ هادی شیرخانی روز یک شنبه در همایش تبلیغ گفتمان‌ساز که با حضور روحانیون تبلیغی برگزار شده است، اظهار کرد: به همت پرسنل شرکت توزیع نیروی برق استان بهسازی ۱۱۰ روستا در سال جاری در دستور کار قرار گرفت که با ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی، تعداد ۵۰ روستا به طور کامل عملیات بازسازی و بهسازی شبکه انجام شده است و خوشبختانه اولین استان در سطح کشور بوده‌ایم که روستاهای بدون برق را برق‌دار کرده‌ایم البته اولین استان نیز در تجهیز عشایر کوچرو به برق بوده‌ایم که توانسته‌ایم تاکنون ۳۰۰ خانوار را با واگذاری پنل خورشیدی به برق تجهیز کنیم.

وی با تاکید بر اینکه قسمت عمده‌ی برق تولیدی کشور از محل سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود که علاوه بر هزینه‌بر بودن آن، خطرات زیست محیطی را به دنبال دارد، افزود: باید به صرفه‌جویی و مصرف صحیح بیش از پیش توجه شود تا رفاه بیشتری برای مردم قابل تامین باشد و این امر با تبلیغ شما روحانیت محترم موثرتر واقع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: اگر صنعت برق در وضعیت بلک اوت قرار گیرد و بار شبکه تنظیم نشود با قطعی‌های سراسری مواجهه خواهیم شد که در بهترین حالت حداقل ۷۲ ساعت به طول خواهد انجامید.

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که توسعه نیروگاهی به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی کشور و تحریم‌ها امکانپذیر نیست از سوی دیگر کاهش نزولات آسمانی، افزایش تجهیزات سرمایشی غیر استاندارد و از همه مهم‌تر مصرف غیرمجاز از برق در تولید رمزارزها صدمات زیادی را به صنعت برق وارد کرده است و نیاز به مدیریت مصرف را دو چندان کرده است.

شیرخانی با بیان اینکه افزایش دمای هوا نیز یکی از چالش‌های صنعت برق است، بیان داشت: یکی دیگر از چالش‌های پیش‌روی صنعت برق که روزانه شاهد آن هستیم و منجر به بسیاری از خاموشی‌ها می‌شود سرقت تجهیزات شبکه برق است.

وی خاطر نشان کرد: دولت سیزدهم در راستای تکلیف بودجه و هدفمندی یارانه‌ها اقدامی شجاعانه را در بحث اصلاح تعرفه‌ها برای مشترکین پرمصرف انجام داده است و از بهمن‌ماه امسال این مصوبه برای مشترکینی که الگوها را رعایت نمی‌کنند اجرا کرده و براساس میزان مصرف براساس ضریب‌های ۱٫۵، ۲٫۵ یا ۳ و نیم برابر با آنها برخورد خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان با اشاره به اینکه در راستای نهادینه کردن مدیریت مصرف و اصلاح قیمت تعرفه‌ها از شما روحانیت و طلاب گرامی می‌خواهیم به عنوان افرادی که محل رجوع و اطمینان مردم هستند در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف برق در بین مردم همراه ما باشید. تا صنعت برق نیز در اجرای وظایف قانونی خویش موفق‌تر عمل کند.

شیرخانی با اشاره به تاکید اسلام در پرهیز از اسراف، گفت: مدیریت منابع از مواردی است که در گام دوم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته است شرکت توزیع برق استان نیز با مشترکین روبروی ات که ۵۲ درصد از آنها الگوهای مصرف را رعایت می‌کنند و در بخش دوم که مشترکین پرمصرف هستند دچار چالش هستیم و انتظار داریم با توجه به اینکه تابستان بسیار سختی را از حیث تامین برق تجربه خواهیم کرد مردم با سعه صدر و مصرف هوشمندانه یاری‌گر ما باشند.نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان