سه شنبه، 05 بهمن 1400| 25 January 2022

آفتاب ایلام دادستان ایلام با اشاره به افزایش تخلف در زمینه انتقال غیرقانونی دام در منطقه گفت: قاچاق دام در استان ایلام رشد ۱۰۰ درصدی دارد.

عبدالوهاب بخشنده  در گفت وگو با خبرنگار آفتاب ایلام، با بیان این که وضعیت قاچاق دام خوب نیست اظهار داشت: پدیده مزموم قاچاق به ویژه قاچاق دام در استان ایلام رشد 100 درصدی دارد.

دادستان ایلام باابراز نارضایتی از اجای طرح خرید دام تضمینی در استان ایلام گفت: خرید دام تضمینی در حد یک شعار بوده و این موضوع یکی از عوامل اصلی افزایش تخلف است.

وی بیان داشت: برای مقابله با قاچاق دام نیازمند اجرای بحث پلاک‌کوبی دامها  هستیم و اجرای موفق پلاک کوبی دام توام با نظارت بر اجرا و پرهیز از رها کردن طرح بعد از اجرا می‌تواند عامل بازدارنده در ادامه روند مستمر قاچاق دام در استان ایلام باشد.

این مقام ارشد قضایی یادآورشد: بحث پلاک کوبی دامها که می‌تواند در استان موثر باشد به نوعی ناقص بوده است و رفع نقص این طرح توسط مسئولان مرتبط ضرورتی است که غفلت از آن جایز نیست.

وی عمده افراد قاچاقچی دام در استان ایلام را از عشایر محلی عنوان کرد و گفت: بیشتر کسانی که قاچاق می کنند از عشایر هستند، هر چند پشت قضیه کسان دیگری هستند.

دادستان ایلام که در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ایلام با خبرنگار تسنیم سخن می‌گفت؛ گریزی به وضعیت قاچاق سلاح و مهمات زد و گفت: قاچاق اسلحه یک آسیب جدی است و بیسترین ورودی قاچاق سلاح مرز مهران و دهلران  بوده که اقدامات بازدارنده برای این اقدام باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان