سه شنبه، 03 خرداد 1401| 24 May 2022

آفتاب ایلام |نماینده ولی فقیه ونماز امام جمعه ایلام گفت:نماز جمعه سنگر و قرارگاه فرهنگی در برابر تهاجم و شبیخون فرهنگی غرب است ودر برابر تهاجم غرب ایستاده و دشمنان را به مردم می شناساند.


به گزارش آفتاب ایلام، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، صبح امروز(۳ بهمن) در آئین تکریم و معارفه امامان جمعه سابق و جدید شهرستان دره شهر ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن اظهار  کرد: شخصیت والای صدیقه طاهره برای مسلمان جهان به عنوان یک الگوی بی نظیر است.

نورالله کریمی تبار گفت: در شرایط فعلی نه تنها مسلمانان بلکه جامعه ی انسانیت،بایدابعاد وجودی این بانوی عالی مقام را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و از این الگوی بی نظیر مشی بگیریم و زندگی را بر اساس این الگو تنظیم کنیم.

وی با بیان اینکه بیشترین سهم تربیت وتاثیرگذاری بر فرزندان از آن مادران است گفت: مادر نقش مهم و جایگاه حایز اهمیتی در شکلگیری شخصیت و تربیت فرزندان داراست و می تواند انسان های تاریخ ساز در دامن خود تربیت کند

حجت الاسلام کریمی تبار تصریح کرد: نماز جمعه قرارگاه فرهنگی است که در برابر تهاجم و شبیخون فرهنگی غرب ایستاده و مردم را به تقوا دعوت،و دشمنان را می شناساند.

امام جمعه ایلام اظهار داشت:حاج آقای قنبربیگی امام جمعه سابق دره شهر ۱۰ سال بعنوان فرماندهی قرارگاه فرهنگی نماز جمعه در این شهرستان به ارشاد مردم پرداخته و در این مسئولیت خادم مردم بودند که یک شخصیت علمی بوده و نقش مهمی در تربیت قاریان و حافظان قرآن داشته وبرای مسائل و مشکلات شهرستان تلاش کردند و مردم هم قدردان تلاش های ایشان بودند.

وی با بیان اینکه مسئولان باید قدرشناس نقد های منصفانه رسانه ها باشند خاطر نشان کرد: اصحاب رسانه استان ایلام در انتخابات نفس گیر ۱۴۰۰ به خوبی نشان دادند که دل در گرو نظام دارند و انتظار می رود این دلسوزان نظام با بررسی نکات قوت و ضعف و بیان فرصت‌ها و تهدیدها به کارگزاران استان کمک کنند که به داد دردهای این مردم شهید پرور بپردازند.

وی گفت لازم است که مسئولین از آنها استفاده کنند و چشم پوشی و مانع شدن از تبیین واقعیات، دردی را درمان نمی‌کند.

گفتنی است، حجت الاسلام«احمد امرایی» با صدور حکمی از سوی رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور،  امام‌جمعه دره شهر شد،حجت الاسلام امرایی پیش از این امام‌ جمعه چرداول بود.

همچنین پیش از این حجت الاسلام« محمد جواد قنبری» امام جمعه شهرستان دره شهربود که به عنوان امام‌جمعه شهرستان چرداول دیروز معارفه شد.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان