یکشنبه، 19 آذر 1402| 10 December 2023

آفتاب ایلام - در ماه‌های اخیر دنیا با ویروسی مُسری و ناشناخته دست‌به‌گریبان شده است. در این میان کشورمان نیز از این موضوع مستثنا نبوده و در روزهای اخیر به‌شدت درگیر  بیماری ناشی از آن شده است.

طبیعاً مقابله با این ویروس در مرحله اول نیازمند مراقبت‌های پزشکی و درمانی و جلوگیری از شیوع  و گسترش آن در مرحله بعد درمان مبتلایان است که در این زمینه قطعاً پزشکان  امر صاحب صلاحیت‌اند.

اما به‌رغم ایثار رزمندگان خط مقدم درمان و پیشگیری با این پدیده نوظهور و دمکرات، مشکلی که کشور و خاصه استان ایلام را با تعمیق بحران دامن می‌زند. فعالیت سودجویانی است که مشکلاتی ایجاد می‌کنند.

این سود جویان در همه عرصه‌ها فعال هستند و کشور را در شرایط پیچیده و خطیر قرار می‌دهند که برخورد قانونی و بدون اغماض با احتکار کنندگان اقلام دارویی و بهداشتی خواسته‌ای است که مردم ایلام خواهان آن هستند.

مردم ایلام هم‌صدا با ریاست محترم قوه قضائیه می‌گویند: «با احتکار کنندگان اقلام بهداشتی و دارویی رحم نکنید».

نبودماسک و اقلام ضدعفونی در داروخانه‌های ایلام

شهروندان ایلامی مدعی آنند که برای تهیه و خرید ماسک و اقلام ضدعفونی به تعداد زیادی از داروخانه‌ها سطح شهر سرزده‌ اما موفق به تهیه آن نشده‌اند.
آنان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام می‌گویند: در شرایطی که از یکسو، موج اطلاع‌رسانی و خبرهای نگران‌کننده در این زمینه در استان در حال افزایش است و از سوی دیگر، کارشناسان امور پزشکی به دلیل نوپدید بودن این بیماری، تأکید به پیشگیری و رعایت اقدامات بهداشتی دارند. نبود اقلام بهداشتی پیشگیری‌کننده در داروخانه‌های ایلام مشکلی است که نیازمند توجه است.

نبود اقلام بهداشتی مربوط به پیشگیری از شیوع بیماری کرونا

بررسی میدانی خبرنگاران آفتاب ایلام در اقصی نقاط استان ایلام (شهرستان‌های یازده‌گانه) نبود اقلام بهداشتی مربوط به پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ازجمله انواع ماسک، دستکش، مایع و ژل ضدعفونی‌کننده و حتی، الکل را عیان کرده است.

توزیع 4 هزار لیتر الکل در سطح استان ایلام که قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام از آن سخن می‌گوید، در داروخانه‌های ایلام نشانی از آن نیست.

گزارش محتکرین لوازم بهداشتی به تلفن 113

از طرفی اداره کل اطلاعات استان ایلام نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است؛ با توجه به شیوع ویروس کرونا، گزارش محتکرین لوازم بهداشتی (ماسک، مواد ضدعفونی و ...) را با شماره تلفن 113 در میان بگذارید.

پیگیری و راه‌اندازی واحدهای تولید مواد ضدعفونی و ماسک موردنیاز مردم در آینده‌ نزدیک

افشار خسروی زاد دادستان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ایلام اظهار داشت: امروز و در راستای کنترل بازار توزیع مواد ضدعفونی و الکل با استقرار نماینده دادستان و سپاه در داروخانه‌ها و مراکز عرضه‌ی مواد بهداشتی، الکل موردنیاز مردم با رعایت عدالت توزیع خواهد شد.

دادستان ایلام بابیان اینکه دستگاه قضایی در برخورد با اخلالگران سلامت و بازار قاطع خواهد بود افزود: صاحبان داروخانه‌های متخلف بازداشت می‌شوند و داروخانه‌ها برای خدمت‌رسانی به مردم بازخواهند ماند.

وی به پلمپ چند داروخانه متخلف در سطح شهر ایلام اشاره کرد و افزود: پلمپ این داروخانه‌ها برای جمع‌آوری مستندات و ادلّه قضایی صورت گرفت و به‌سرعت رفع پلمپ خواهند شد.

دادستان ایلام به مردم ایلام اطمینان خاطر داد: هیچ کمبودی در راستای توزیع اقلام بهداشتی به‌ویژه الکل در سطح استان وجود نخواهد داشت.

خسروی زاد به پیگیری و راه‌اندازی واحدهای تولید مواد ضدعفونی و ماسک موردنیاز مردم در استان در آینده‌ نزدیک اشاره کرد و افزود: تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده و این واحدهای تولیدی در ایلام بهره‌برداری خواهند شد.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت مواد بهداشتی و ضدعفونی به‌جای الکل در اختیار مردم قرار گیرد.

افشار خسروی زاد از مردم خواست: خونسردی خود را حفظ کنند و از حضور غیر ضرور در داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی و سطح شهر خودداری نمایند.

وی در پایان یادآور شد با همکاری مردم و مسئولین کرونا در استان مهار و بازار حوزه‌ی سلامت کنترل خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان