سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام - با گذشت حدود 14 روز از شیوع ویروس کرونا در ایلام ، 4بیمار مشکوک به کرونا بهبود یافته و از مراکز درمانی استان مرخص شدند و با تدابیر استاندار ایلام از ورود مسافران نوروزی به استان جلوگیری می‌شود.

از سویی انجام اقدامات ضدعفونی شهرهای استان جهت پیشگیری از شیوع و انتشار ویروس کرونا به همت شهرداری ایلام و شهرداری‌های استان به تناوب انجام می‌شود. در این امر سازمان‌های آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، سازمان مدیریت پسماند، سازمان حمل و نقل بار مسافر و سازمان سیما, منظر و فضای سبز شهری حضور مؤثر داشتند. این اقدام در روزهای مختلف و در دو بازه زمانی سه بامداد و 15 عصر به صورت روزانه انجام می‌شود.

ترخیص 4بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی

روند پیشگیری از کرونا ویروس روند درمان موفق 4 نفر از بیماران را درپی داشته است که محمدکریمیان عصر امروز  از مرخص شدن 4نفر از بیماران مشکوک به کرونا از بیمارستان‌های ایلام خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت:  وضعیت استان ایلام در مورد کنترل کرونا ویروس  در حالت خاکستری است  و تاکنون 4 نفر از بیماران که دارای علائم تنفسی و ریوی بودند از بیمارستان‌های استان مرخص شدند.

وی با اشاره به تسهیل روند کنترل کرونا ویروس در ایلام افزود: با جدیت نظام سلامت، مجموعه مدیریتی استان و درگیری همه دستگاه‌های اجرایی استان و همچنین رعایت اصول بهداشتی مردم در هفته‌های آینده شاهد کاهش پیک ابتلا به کرونا خواهیم بود.

کریمیان ادامه داد: با تلاش مدیران اجرایی استان ایلام به‌ویژه مجموعه کادر پزشکی و پرستاری دانشگاه علوم پزشکی و استانداری روند مهار بیماری و پشتیبانی از حوزه سلامت به نحو خوبی در استان صورت گرفته است.

برنامه های ستاد سفر‌های نوروزی در ایلام لغو شد

 قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام و رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان اظهار داشت: در جهت پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا مصوب شده است، پذیرش و اسکان مسافران نوروزی در قالب کمپ، مدارس، ورزشگاه‌ها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها و امثال آن، ممنوع است.

وی از مسافران نوروزی خواست که در جهت پیشگیری و کنترل بیماری کرونا به ایلام سفر نکنند، اضافه کرد: باتوجه به شیوع بیماری کرونا، برنامه های ستاد تسهیل مسافران نوروزی لغو شده است و فعالیت این ستاد در ذیل ستاد پیشگیری و مبارزه با این بیماری و در جهت جلوگیری از ورود مسافران به استان در ایام نوروز سمت و سو می یابد.

استاندار ایلام بر استقرار اکیپ های طرح غربالگری و اجرای تست کرونا در مبادی ورودی استان تاکید کرد و گفت: در این طرح بدون هیچ ملاحظه ای از افرادی که به استان ورود می کنند تست کرونا گرفته می شود و کسانی که داری علائم این بیماری باشند بایست تا اعلام نتیجه آزمایش به مدت 14 روز قرنطینه شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان