چهارشنبه، 08 تیر 1401| 29 June 2022

آفتاب ایلام |رئیس کل دادگستری استان ایلام، از تشکیل "شورای رهنمون قضایی" ایلام خبرداد.عمران علیمحمدی در گفت وگو با خبرنگار آفتاب ایلام، از تشکیل "شورای رهنمون قضایی" ‌در ایلام خبرداد و اظهار داشت: این شورای نخستین شورای تشکیل شده در کشور است که به به منظور کاهش اطاله دادرسی و حل و فصل پرونده های قضایی کثیرالشاکی و پیچیده تشکیل شده است و امیدواریم با آغاز به کار این شورا، شاهد تعیین تکلیف پرونده های طولانی مدت و زمانبر در سریعترین زمان ممکن در سطح استان باشیم.

رئیس‌کل دادگستری استان ایلام با اشاره به اینکه از برنامه های اصلی قوه قضائیه؛ استیفاء و احیای حقوق عامه، کاهش ورودی پرونده‌ها و کاهش اطاله دادرسی در محاکم قضایی است، افزود: در تلاش هستیم تا در چارچوب قانون از حقوق عامه دفاع نماییم، موانع و مشکلات سطح استان را احصاء و از طریق دستگاه‌های ذیربط و با نظارت دستگاه های نظارتی، نسبت به حل و فصل آنها اقدام کنیم.

رئیس‌کل دادگستری استان ایلام با بیان اینکه تمام تلاش ما پیشگیری از وقوع تخلفات و جرائم است، یادآور شد: امیدواریم با بهره گیری از ظرفیت کم نظیر بزرگان، مصلحان، معتمدان و گروه های مختلف مردم نهاد؛ جرائم و تخلفات را در سطح استان کاهش دهیم.

علی محمدی با تأکید بر اینکه ارتباط وثیق و مؤثر با قاطبه مردم، یکی از اولویت‌های کاری مجموعه قضایی استان است، خاطرنشان ساخت: برای تحقق شعار سال(تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین) که مورد تأکید رهبر فرزانه انقلاب است، تمام تلاش، توان و حمایت خود را به کار خواهیم بست.


رسیدگی به جرائم مطبوعاتی نیز از جمله موارد مورد اشاره رئیس کل دادگستری استان ایلام بود که در این ارتباط یادآورشد:   بر مبنای قانون، رسیدگی به جرائم خبرنگاران، مطبوعات و رسانه هایی که دارای مجوز قانونی هستند و در راستای اطلاع رسانی، آگاه سازی، تنویر افکار عمومی در بسترهای مختلف انجام وظیفه می کنند، باید با حضور هیئت منصفه برگزار می شود.

رئیس‌کل دادگستری استان ایلام با بیان اینکه اعضاء هیئت منصفه مشاوران امین و بازوان توانمند قوه قضائیه هستند، تأکید کرد: جلسات رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی بایستی با حضور هیئت منصفه برگزار شوند.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان