چهارشنبه، 08 تیر 1401| 29 June 2022

آفتاب ایلام |رئیس‌کل دادگستری استان ایلام از تشکیل پرونده قضایی در خصوص حادثه گروگانگیری یکی از ادارات این استان خبر داد.

به گزارش آفتاب ایلام، عمران علی‌محمدی ‌درباره جزئیات حادثه تیراندازی یکی از ادارات استان ایلام اظهار داشت: فرد مهاجم که از کارمندان اداره اموال بنیاد مستضعفان استان بوده با انگیزه شخصی صبح امروز با دو قبضه نارنجک و یک قبضه سلاح گرم که در کیسه برنج پنهان کرده بود، وارد اداره اموال بنیاد مستضعفان شده است.

علی‌محمدی ادامه داد: این فرد به‌وسیله شلیک گلوله کارمندان را به طبقه دوم این اداره هدایت و یک نارنجک را داخل محوطه پرتاب کرده است. این انفجار منجر به فوت 3 نفر از کارمندان د‌ر محل حادثه و یک نفر در بیمارستان شده است و در نهایت فرد مهاجم با شلیک اسلحه، خود را از پای در می‌آورد.

رئیس‌کل دادگستری استان ایلام بیان کرد: بر اثر پرتاب نارنجک 5 تن از کارکنان این اداره نیز مجروح و به بیمارستان منتقل شده‌اند که وضعیت جسمی یکی از این افراد نیز وخیم است و بقیه آنها جراحات سطحی دارند و در حال مداوا هستند.

وی با بیان اینکه پرونده قضایی برای این حادثه تشکیل شده است، عنوان کرد: به‌محض وقوع حادثه بازپرس پرونده، معاون دادستان و معاون رئیس‌کل دادگستری ایلام در محل حادثه حضور پیدا کردند. شورای تأمین استان نیز تشکیل شد و اقدامات تأمینی لازم انجام شده است.

علی‌محمدی با اعلام اینکه "هم‌اینک وضعیت امنیتی پایدار است"، گفت: اوضاع تحت کنترل است و این اتفاق بیشتر جنبه انتقام شخصی داشته است.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان