چهارشنبه، 08 تیر 1401| 29 June 2022

آفتاب ایلام استاندار ایلام با اعلام حمایت از راه‌اندازی و تکمیل مرکز تخصصی نجوم در پارک جنگلی چغا سبز و استقبال از اجرای این پروژه گفت: راه اندازی مرکز نجوم از نظر علمی و سرگرمی مبحثی مهم است.


 

به گزارش آفتاب ایلام، حسن بهرام نیا صبح امروز در دیدار بامدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام اظهار داشت: کانون، آینده‌ساز جامعه است و تربیت نسل‌ها از نظر دینی، فرهنگی و تربیتی بر عهده آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  است.

در این دیدار استاندار ایلام مسئولیت را  یک فرصت دانست گفت: به گفته ائمه معصومین(ع) این فرصت همانند ابر زودگذر است و در اجرای رسالت کاری و فراهم نمودن فرصت ها و برنامه ها لحظه ای درنگ نکنید.

وی افزود: استان کم برخوردار ایلام، مردمانی خوب، مهمان نواز و قدردان دارد و خوشبختانه در دولت کار و کرامت توجهی ویژه به استان های کم برخوردار ازجمله ایلام شده است.

نماینده عالی دولت در استان  با اعلام حمایت از برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: در اجرای برنامه های کانون از هیچ کمکی، مضایقه نمی‌کنیم.

استاندار ایلام کانون را بخشی از بدنه وزارت آموزش و پرورش که عهده دار مسئولیتی خطیر و حساس است، عنوان کرد و افزود: تقویت و ایجاد شادابی معنوی و اجتماعی در محیط کار و جامعه ضرورت دارد و این مجموعه با بهره گیری از فرصت کار و تلاش، در جهت رفع مشکلات گام بردارد و در عرصه های فرهنگی و اجتماعی تحول چشمگیر به وجود آورند.

نماینده عالی دولت ضمن اعلام حمایت از راه‌اندازی و تکمیل مرکز تخصصی نجوم در پارک جنگلی چغا سبز و استقبال از اجرای این پروژه گفت: راه اندازی مرکز نجوم از نظر علمی و سرگرمی مبحثی مهم است و لازم است تکمیل این پروژه به سرعت دنبال شود.

فاطمه رستگار در این دیدار نیز با ارائه گزارشی از برنامه های جاری در حوزه های فرهنگی، هنری ، ادبی ، پژوهشی و اداری ‌سخن و اظهار داشت:  مجموعه متعهد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان به عنوان خدمتگزاران این قشر در جهت ارتقاء شادابی معنوی و نشاط اجتماعی در بین اعضاء و ارتباط موثر و سازنده بین والدین و اولیای تربیتی و گسترش این ارتباطات ،خدمات ارزنده ای ارائه می‌کند  .

مدیر‌کل پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به تدوین برنامه های تبیین شده در کانون تصریح کرد: جشنواره‌هایی با محوریت نماز با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش ،ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، ستاد اقامه نماز استان و  بانک ملی  طراحی و تدوین شده است که به زودی عملیاتی خواهند شد.

 وی افزود‌: کنگره شهدای کودک و نوجوان، اربعین، تالیف کتاب شهدای کودک و نوجوان،ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی دربین کودکان ونوجوانان و خانواده ها،خدمات فرهنگی به مناطق محروم و کم برخوردار، فعالیت های سیار روستایی، هفته ملی کودک و ... از  دیگر برنامه های مصوب این اداره کل در سال جاری است.

رستگار در پایان با تشریح گزارشی کامل و تاکید بر مساعدت استاندار در جهت ضرورت نوسازی مراکز فرهنگی، هنری کانون خاطر نشان کرد: ضرورت تعمیر،  تجهیز و بروز رسانی مرکز نجوم که یک مرکز تخصصی در سطح استان می باشد‌، ضرورت دارد.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان