یکشنبه، 23 مرداد 1401| 14 August 2022

آفتاب ایلام |رییس دادگستری ایلام گفت: در سال ۱۴۰۰به تعداد ۱۳۹ هزار و ۳۵۹ فقره پرونده وارده به محاکم قضایی رسیدگی شده است.

به گزارش آفتاب ایلام ،عمران علی محمدی صبح امروز چهارم تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جمهوری اسلامی به‌ ویژه شهید سید محمد بهشتی، بیان کرد: از یکم تیرماه تا ۷ تیرماه ایام سالگرد شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش با عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده، که این ایام فرصتی است تا دستگاه قضا عملکرد خود را برای مردم تشریح کند.

رئیس کل دادگستری استان ایلام بیان کرد: در سال گذشته، ۱۳۹ هزار و ۳۵۹ فقره پرونده به محاکم قضایی وارد شده که در مجموع به ۱۳۸ هزار و نهصد و بیست و هفت پرونده رسیدگی و مختومه شده است و در نهایت به ۹۶ درصد پرونده ها در سراسر استان رسیدگی شده است.

وی با اشاره به شاخصه‌های دوران تحول در قوه قضاییه افزود: الکترونیکی کردن و هوشمندسازی فرآیندهای دستگاه قضائی با سرعت بخشیدن به امور و درستی و صحت یکی از اقداماتی است که دستگاه قضا پیگیری می‌کند.

علی محمدی بیان کرد: یکی از مزیت‌های هوشمندسازی فرآیندها کاهش میزان مراجعات مردمی است که باعث افزایش رسیدگی به امور می‌شود.

رییس دادگستری استان ایلام با بیان اینکه درصد صلح و سازش ها در استان در حال رشد است افزود: استفاده از توانمندی و ظرفیت مصلحان، شوراهای حل اختلاف، ستاد صلح و معتمدین محلی کمک بزرگی به تحقق این هدف والا در استان بوده است.

وی با اشاره به راه اندازی شورای رهنمون قضایی در استان گفت: شورای رهنمون قضایی استان در جهت بهبود کیفیت فعالیت های قضایی راه اندازی شده تا در راستای تحقق عدالت در سطح استان گامی مهم برداشته شود.

علی محمدی در ادامه گفت: ۱۱پرونده قصاص درسال گذشته با کمک شورای حل اختلاف به صلح و سازش ختم شده است.

وی عنوان کرد:استفاده از نخبگان و‌ فرهیختگان جامعه در راستای کاهش میزان جرایم و پیشگیری از وقوع جرم یکی از برنامه های سند تحول قوه قضاییه است.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان